RX 6700 XT vs RTX 4060

İlerde FMF'nin geleceğini düşünürsek DLSS avantajının önüne geçebilir.
Şu anlık AFMF'nin bir espirisini göremedim. DLSS gibi konularda Nvidia'ya yetişmek için daha çok yol katetmesi gerek. Bildim bileli de yol katediyor sözde ama hala yetişemedi. Söz konusu AMD olunca fazlaca temkinli olmak gerek.

Kisitlama vardi kusura bakmayin yazamadim aslinda korktuğum şey 8 GB VRAM 2 yil sonra yukeek ayarlarda oynayamassin diyorlar bir de ben hep 1080p oynayacagım 8 GB VRAM kac yil yeter.

Evet genel olarak yetiyor ama ileride yetmeme başlayacak. Tabii o zamanda bu kartlarda saf gücü olarak yetmemeye başlayacak yeni oyunlarda. 2K için üretilen 4060 Ti modelinin 8 GB VRAM ile gelmesinin hiçbir izahı yok.

Doğru.

7600 XT gibi kartların 16 GB ile gelmesi zaten pazarlama stratejisi, kullanıcıyı aldatmadır. RX 7700 serisi de 16 GB VRAM işleyecek düzeyde bir kart değil.
İleride kas gücü yetmeyecek zaten. 12 GB koymalarının da pek izahı olmazdı nasıl 16 GB 4060 Ti çıkarmalarının izahı yoksa.

Tabii ki de 6700XT alın ama 2. elden alın sıfır almayın. 8 GB VRAM'i aşan bir sürü oyun var bu nedenle 4060 zaten alınacak bir kart değil onu geçin. AMD en fiyat performans kartlara sahip çok güzel kullanırsın. Bu ülkede sıfır 8 GB 4060'a para vermek paranı çöpe atmaktır. Last of Us gibi kaliteli oyunlarda kart resmen yamuluyor.

Sürücü hataları en aza indirildi demek ile sorun yok apayrı kelimeler diye biliyorum. Sorun var mı yok mu onu söylemek gerek arkadaşa. Kartı alan o parayı veren o. Bende XT kullandım Watmann yaşadım. Bu adamında yaşayacağı anlamına gelmiyor ben bunu kabul ediyorum. Ama olan bir şeyide olmuyormuş gibi göstermeyin insanlara. Varsa var yoksa yok de.
Rx 6600 ryzen 5 5500 toplıcam sence iyi midir amd ekran kartı kullanmış biri olarak tecrübelisindir bilgi verir msiin biraz

Geri
Yukarı