RX 6700 XT vs RTX 4060

@xDraco Yazılım konusunda Nvidia çok daha iyi bu kuşkusuz ama abartıp sanki AMD kart alan kartı kullanamıyor gibi bir sorun yok. Eskisi gibi de değil sürücü hataları.
Ben kullanılmıyor demedim bende kullandım yıllarca, sadece olanı söyledim dostum. Konu sahibi para veripte alacak neticede gökten düşmüyor, her şeyi bilsin. Katılıyorum yorumuna.

Sürücü hataları en aza indirildi demek ile sorun yok apayrı kelimeler diye biliyorum. Sorun var mı yok mu onu söylemek gerek arkadaşa. Kartı alan o parayı veren o. Bende XT kullandım Watmann yaşadım. Bu adamında yaşayacağı anlamına gelmiyor ben bunu kabul ediyorum. Ama olan bir şeyide olmuyormuş gibi göstermeyin insanlara. Varsa var yoksa yok de.
23.9.2 ve 23.9.3'ü saymadığımız takdirde son zamanlarda hata almak çok az. Ben aldığımdan beri wattman yaşamadım bazı durumlarda DDU ile uğraşmak gerekiyor bu bazı nvidia sürümlerinde de geçerli. NVIDIA'da AMD gibi bazen driverlerde patlıyor ama geneli yazılımı AMD'den daha iyi. Sürücü problemi olmasa tasarım ve kullanışlı olması açısından Adrenalin çok daha başarılı olurdu.

@xDraco Bilmeyenler için kötü bir algı oluşmasına sebebiyet verebilir bu durum. 6700 XT varken 4060 doğru tercih olmaz. 4060 Ti olsa anlarım. Kesinlikle eskisi kadar insanı bıktıran cinsten değil yazılım tarafı. Fiyat farkı ve saf kas gücü yüzünden ufak hatalara göz yumulur, çok dert değil onlar. AFMF ve FSR 3.0 gibi konularda bakalım ne olacak göreceğiz. Yıllardır adam akıllı sözünü tutmadığı için pek güvenilmez. DLSS 3.0 vs FG kısımlarında Nvidia açık ara önde.

RX 6000 serisinin sıfır olarak alınabilir bir tarafı yok. 4060 alın.
1706561716438.png

1706561734538.png

1706561739337.png

@xDraco Bilmeyenler için kötü bir algı oluşmasına sebebiyet verebilir bu durum. 6700 XT varken 4060 doğru tercih olmaz. 4060 Ti olsa anlarım. Kesinlikle eskisi kadar insanı bıktıran cinsten değil yazılım tarafı. Fiyat farkı ve saf kas gücü yüzünden ufak hatalara göz yumulur, çok dert değil onlar. AFMF ve FSR 3.0 gibi konularda bakalım ne olacak göreceğiz. Yıllardır adam akıllı sözünü tutmadığı için pek güvenilmez. DLSS 3.0 vs FG kısımlarında Nvidia açık ara önde.
NVIDIA'nın satılsın diye 3.5'i 40 serisine verdikten sonra kurnazlık konusunda AMD'yi geçtiğini düşünüyorum. Modlar ile 30 seririsnde 3.5'ten bile perfonmanslı bir DLSS elde edebiliyoruz.

@CEO of SM Technology 6700 XT, 4060 ve 7600 XT ikilisinden daha güçlü kart. 7600 XT modeli de 4060 modelinden saf performans olarak daha iyi. Kimse bu kartlar 16 GB VRAM kullanacak kadar güçlü demiyor zaten ama 8 GB VRAM ile bu seviyede bir kartın gelmesi de kabul edilemez. 10-12 GB standart olmalı, 12 GB gayet ideal boyut şu an. 6700 XT modelinin sıfır olarak fiyatı bana göre de mantıklı değil ama diğer kartlarda fiyat olarak kötü.

NVIDIA'nın satılsın diye 3.5'i 40 serisine verdikten sonra kurnazlık konusunda AMD'yi geçtiğini düşünüyorum
Öyle. AMD hala gitsin diğer kartlarda da çalışan özellik koysun. Bundan vazgeçmesi lazım, AMD teknolojilerini, Nvidia kartlar kullanamaması gerek. Örneğin FSR.

@CEO of SM Technology 6700 XT, 4060 ve 7600 XT ikilisinden daha güçlü kart. 7600 XT modeli de 4060 modelinden saf performans olarak daha iyi. Kimse bu kartlar 16 GB VRAM kullanacak kadar güçlü demiyor zaten ama 8 GB VRAM ile bu seviyede bir kartın gelmesi de kabul edilemez. 10-12 GB standart olmalı, 12 GB gayet ideal boyut şu an. 6700 XT modelinin sıfır olarak fiyatı bana göre de mantıklı değil ama diğer kartlarda fiyat olarak kötü.
Gayette kabul edilir. Çok yanlış bir görüş. 1080p için yeterli 8 GB VRAM ve birkaç yıl daha yeterli olmaya devam edecek. DLSS gibi teknolojilerin VRAM kullanımını düşürdüğünü de ekleyelim.

1080p için yeterli 8 GB VRAM ve birkaç yıl daha yeterli olmaya devam edecek.
Evet genel olarak yetiyor ama ileride yetmeme başlayacak. Tabii o zamanda bu kartlarda saf gücü olarak yetmemeye başlayacak yeni oyunlarda. 2K için üretilen 4060 Ti modelinin 8 GB VRAM ile gelmesinin hiçbir izahı yok.

DLSS gibi teknolojilerin VRAM kullanımını düşürdüğünü de ekleyelim.
Doğru.

7600 XT gibi kartların 16 GB ile gelmesi zaten pazarlama stratejisi, kullanıcıyı aldatmadır. RX 7700 serisi de 16 GB VRAM işleyecek düzeyde bir kart değil.

Sürücü hataları en aza indirildi demek ile sorun yok apayrı kelimeler diye biliyorum. Sorun var mı yok mu onu söylemek gerek arkadaşa. Kartı alan o parayı veren o. Bende XT kullandım WattMan yaşadım. Bu adamında yaşayacağı anlamına gelmiyor ben bunu kabul ediyorum. Ama olan bir şeyide olmuyormuş gibi göstermeyin insanlara. Varsa var yoksa yok de.

Size göre NVIDIA kusursuz bir markamı sürücü konusunda? Tabii ki bende NVIDIA'nın yazılım konusunda AMD'den daha iyi olduğunu biliyorum ama dediğiniz şey NVIDIA kusursuz bir marka demiş gibi anlaşılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı