RX 6700 XT yük altında kaç derece olmalı?

BerkayBilgin1

Hectopat
Daha fazla  
3 fanlı RX 6700 XT kullanıyorum. Kartı 1080p Ultra ayarlarda kullanıyorum ve çoğu oyunda 60-144 FPS alıyorum. Kartın sıcaklığı yük altında 80 dereceleri görüyor, nadiren ise 82-83 oluyor. Bu normal mi? Bazı kartların bu sıcaklıklara uygun olarak üretildiğini duymuştum. Bu kart da onlardan mı?

Uygulamadan XFX yazılımından yanı Fan devir ayarı yapabilirsin.
ASUS RX 5600XT kullanmaktayım.
Sıcaklık değerlerim görseldedir. Her zaman söylerim kartım serin çalışsın gerekirse fanların ömründen gitsin. Kart ne kadar serin çalışır ise eğer yazılımdan, yana bir sorun yaşamaz iseniz çok uzun süreler, kartınızı kullanabilirsiniz.
Assetto Corsa oynayanlar bu haritayı bilir. Sistemi çok zorlayan bir harita.

Dosya Ekleri

• 112.png
    112.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 558
Bazı 3080 ve 3090'lar da 80 dereceleri kolayca görüyor. Güç tüketimi fazla olan ağır bir kart için 80 derece normal. Kasanızın temizliğine ve hava sirkülasyonuna biraz daha önem verilerek 80'nin altında tutulabilir diye düşünüyorum. Kasanız nedir ve kaç tane fan var ?

Bazı 3080 ve 3090'lar da 80 dereceleri kolayca görüyor. Güç tüketimi fazla olan ağır bir kart için 80 derece normal. Kasanızın temizliğine ve hava sirkülasyonuna biraz daha önem verilerek 80'nin altında tutulabilir diye düşünüyorum. Kasanız nedir ve kaç tane fan var ?
3 fan kasa 1 aylık yeni oldu. Oyunu kapadığım anda kendisini öyle bir soğutuyor ki 5-10 saniyede 50 altına iniyor :)

Uygulamadan XFX yazılımından yanı fan devir ayarı yapabilirsin.
ASUS RX 5600XT kullanmaktayım.
Sıcaklık değerlerim görseldedir. Her zaman söylerim kartım serin çalışsın gerekirse fanların ömründen gitsin. Kart ne kadar serin çalışır ise eğer yazılımdan, yana bir sorun yaşamaz iseniz çok uzun süreler, kartınızı kullanabilirsiniz.
Assetto Corsa oynayanlar bu haritayı bilir. Sistemi çok zorlayan bir harita.

Aynen öyle. Aynı ekran kartını kullanıyorum ve değerler de aynı şekilde hemen hemen. 2300 RPM'de 3-4 sat oyun oynayınca bazen tedirgin olmuyor değilim ama.

Kartınız çok güçlü bir kart ve değerler normal. Azaltmak için fan takviyesi yapabilirsiniz kasaya. Fan ayarını otomatikte tutun ve kasanızı odanın havadar bir yerinde konumlandırın. Zaman zaman da havalndırın odayı, fark ediyor cidden.

Aynen öyle. Aynı ekran kartını kullanıyorum ve değerler de aynı şekilde hemen hemen. 2300 RPM'de 3-4 sat oyun oynayınca bazen tedirgin olmuyor değilim ama.

Kartınız çok güçlü bir kart ve değerler normal. Azaltmak için fan takviyesi yapabilirsiniz kasaya. Fan ayarını otomatikte tutun ve kasanızı odanın havadar bir yerinde konumlandırın. Zaman zaman da havalndırın odayı, fark ediyor cidden.
2300 çok değil mi ben baktığımda benimki yarısında felandı oto ayarlanıyor ve gerçekten ses de çıkartan bir ekran kartı yük altında. Kulaklık olmadan o ses rahatsız etmiyor mu?

Geri
Yukarı