RX 6700 XT'den RTX 3070 Ti'a geçilir mi?

Zelaroth

Hectopat
Selamlar, mevcut kartım RX 6700 XT, ASUS'un DUAL modeli, ileriye yönelik düşünerek bir hareketle ikinci el RTX 3070 Ti'a veya RX 6800'e geçilir mi? Malum yeni seri kartlara maddi olarak çok fazla yaklaşılmıyor, ben de elimdeki imkanlarla ekran kartımı yükseltmeye çalışıyorum, önerilere açığım. Ek olarak, şuanlık 1080p fakat yakın zamanda 2k oyunculuk için düşünüyorum.

6700 XT gayet yeterli hocam boşuna para vermeyin daha sonra 4000 serisine geçersin.
Sağ olun cevap için, ben de aslında öyle düşündüm ama şu var işte hocam özellikle AMD'nin orta veya alt orta diye nitelendirilebilecek ekran kartlarının ikinci el piyasası baya hızlı düşüşte, bu sebepten dolayı da elimdeki birkaç sene sonra yeni seriye geçmek istediğimde yok pahasına giderse üstüne ekleyip yeni nesil kartları almam iyice zorlaşacak. Biraz ileriye yönelikte düşünüyorum aslına bakarsanız.
Bence gerek yok. Eğer uyguna bulunabilirse RX 6800 XT veya RX 6900 XT alınabilir ikinci el. Kayda değer bir artış yaşamazsınız çünkü.
Aklımı çelen kısım diğer arkadaşa da attığım yorumdaki unsur valla hocam, her ne kadar RTX 3070 Ti ileriye yönelik VRAM konusunda pek içimi rahatlatmasa da, mevcut piyasa değerini daha çok koruyor genelde NVIDIA kartlar ama bilemedim.

Sağ olun cevap için, ben de aslında öyle düşündüm ama şu var işte hocam özellikle AMD'nin orta veya alt orta diye nitelendirilebilecek ekran kartlarının ikinci el piyasası baya hızlı düşüşte, bu sebepten dolayı da elimdeki birkaç sene sonra yeni seriye geçmek istediğimde yok pahasına giderse üstüne ekleyip yeni nesil kartları almam iyice zorlaşacak. Biraz ileriye yönelikte düşünüyorum aslına bakarsanız.

Aklımı çelen kısım diğer arkadaşa da attığım yorumdaki unsur valla hocam, her ne kadar RTX 3070 Ti ileriye yönelik VRAM konusunda pek içimi rahatlatmasa da, mevcut piyasa değerini daha çok koruyor genelde NVIDIA kartlar ama bilemedim.
Piyasa değerini korusada ileriye yönelik olduğunu kesinlikle düşünmüyorum ben tavsiye etmem.

İleriyi düşünüyorsan 6700 XT de kalmalısın. 6700 XT 12 GB ve bu durumda 3070 Ti 8 GB'ın pek bir geleceği yok. Son oyunlara bakmak yeterli.
Haklısınız valla hocam, bunu ben de çok değerlendirdim ve yabancı kaynakların yaptığı benchmark testlerini de çok inceledim, dediğiniz gibi 8GB ileriye yönelik düşünüldüğünde pek ikna edici ve yeter tarzda durmuyor ancak bütçem de 4000 serisine el vermediği için de mecbur yükselterek ilerlemek istiyorum.

Piyasa değerini korusada ileriye yönelik olduğunu kesinlikle düşünmüyorum ben tavsiye etmem.
Haklısınız, sağ olun.

Haklısınız valla hocam, bunu ben de çok değerlendirdim ve yabancı kaynakların yaptığı benchmark testlerini de çok inceledim, dediğiniz gibi 8GB ileriye yönelik düşünüldüğünde pek ikna edici ve yeter tarzda durmuyor ancak bütçem de 4070 serisine el vermediği için de mecbur yükselterek ilerlemek istiyorum.

Haklısınız, sağ olun.
Dediğim gibi, pek akıl karı iş değil. En azından onu satıp üstüne 6800 XT, 6900 XT alsan çok mantıklı olur.

Geri
Yukarı