RX 6700 XT'den RTX 3070 Ti'a geçilir mi?

Sağ olun cevap için, ben de aslında öyle düşündüm ama şu var işte hocam özellikle AMD'nin orta veya alt orta diye nitelendirilebilecek ekran kartlarının ikinci el piyasası bayağı hızlı düşüşte, bu sebepten dolayı da elimdeki birkaç sene sonra yeni seriye geçmek istediğimde yok pahasına giderse üstüne ekleyip yeni nesil kartları almam iyice zorlaşacak. Biraz ileriye yönelikte düşünüyorum aslına bakarsanız.

Aklımı çelen kısım diğer arkadaşa da attığım yorumdaki unsur vallahi hocam, her ne kadar RTX 3070 Ti ileriye yönelik VRAM konusunda pek içimi rahatlatmasa da, mevcut piyasa değerini daha çok koruyor genelde NVIDIA kartlar ama bilemedim.

35k ya satılan 3090 Ti şu an 15k ya bulunabiliyor.
6900XT ise 10-12K civarına bulunabiliyor.
Zaten AMD kartların değeri hep daha düşük ama hızla düşüyor düşüncesine nereden vardınız anlamadım.

35k ya satılan 3090 Ti şu an 15k ya bulunabiliyor.
6900XT ise 10-12K civarına bulunabiliyor.
Zaten AMD kartların değeri hep daha düşük ama hızla düşüyor düşüncesine nereden vardınız anlamadım.
Piyasalardaki dalgalanmalardan hocam, kendim de AMD kart sahibi olduğum ve belli bir süredir satmak için ilanda olduğu ve ilanları da genel olarak incelediğim için bu kanıya vardım. Her ne kadar ekran kartlarının sıfır fiyatları ülke bazında şişirilmiş olsa da, ikinci el piyasasına bakıldığında NVIDIA kartların ikinci el piyasaları her zaman sıfır fiyatlarına oranla AMD kartların piyasasından daha üst sırada yer alıyor maalesef.

Yazdıklarınıza en uygun 3080ti veya 3090 olarak görünüyor.
Teşekkür ederim yorumunuz için değerlendireceğim.
Dediğim gibi, pek akıl karı iş değil. En azından onu satıp üstüne 6800 XT, 6900 XT alsan çok mantıklı olur.
Teşekkür ederim, 6900 XT belki fazla gelir benim için ama 6800 XT fiyatlarına da göz gezdiricem mutlaka.

2K için ne 3080 ne 4070 ne 3070/3070ti öneririm, VRAM konusunda 1-2 yıl içinde sıkıntı çıkarmaya başlayacaklardır, geçtiğimiz aylarda çıkan Resident Evil 4 remake 1080p Ultra ayarlarda 14 GB VRAM istiyor, halbuki 4K belki de 8K ultrada oynatabilecek kart olmasına rağmen 4070'in bile grafik kısması gerektiğini görüyoruz bu durumda. 6800 düşünebilirsiniz fakat Ray Tracing performansı beklemeyin.

2K için ne 3080 ne 4070 ne 3070/3070ti öneririm, VRAM konusunda 1-2 yıl içinde sıkıntı çıkarmaya başlayacaklardır, geçtiğimiz aylarda çıkan Resident Evil 4 remake 1080p Ultra ayarlarda 14 GB VRAM istiyor, halbuki 4K belki de 8K ultrada oynatabilecek kart olmasına rağmen 4070'in bile grafik kısması gerektiğini görüyoruz bu durumda. 6800 düşünebilirsiniz fakat Ray Tracing performansı beklemeyin.
Ray Tracing ile çok işim yok açıkçası, sadece ileriye yönelik beni götürsün yakın süreçte kart değiştirmek mecburiyetinde kalmayayım, önemli olan kriterler biraz da bunlar. 6800 piyasasına da biraz göz gezdireyim o halde, sağ olun.

Piyasalardaki dalgalanmalardan hocam, kendim de AMD kart sahibi olduğum ve belli bir süredir satmak için ilanda olduğu ve ilanları da genel olarak incelediğim için bu kanıya vardım. Her ne kadar ekran kartlarının sıfır fiyatları ülke bazında şişirilmiş olsa da, ikinci el piyasasına bakıldığında NVIDIA kartların ikinci el piyasaları her zaman sıfır fiyatlarına oranla AMD kartların piyasasından daha üst sırada yer alıyor maalesef.

Teşekkür ederim yorumunuz için değerlendireceğim.

Teşekkür ederim, 6900 XT belki fazla gelir benim için ama 6800 XT fiyatlarına da göz gezdireceğim mutlaka.

Şu an bahsettiğiniz 3070 Ti'ların 2. el değerleri 7500-8000TL sıfırları 15k.
6700XTLErin sıfırları 8-9k 2. elleri 5-5.5k
Sizce hangisinin 2. el piyasası daha iyi?

Şu an bahsettiğiniz 3070 Ti'ların 2. el değerleri 7500-8000TL sıfırları 15k.
6700XTLErin sıfırları 8-9k 2. elleri 5-5.5k
Sizce hangisinin 2. el piyasası daha iyi?
Bütün RX 6700 XT'lerin sıfırları o bahsettiğiniz rakam değil hocam, burada model farkları devreye giriyor, aynı şey NVIDIA için de geçerli.

Benim sahip olduğum model ortalama 11-12 diyor sıfırı ama tabi o fiyata sıfırını alan kaç kişi var tartışılır, 3070 Ti konusunda da, eğer garantili veya mining çıkması olmayan temiz bir ürün arıyorsanız 7500'e bulmanız zorlaşıyor, 8000TL'den başlıyor neredeyse, mesela yakın zamanda buldum 8500 istiyor örnek vermek gerekirse.

Bütün RX 6700 XT'lerin sıfırları o bahsettiğiniz rakam değil hocam, burada model farkları devreye giriyor, aynı şey NVIDIA için de geçerli.

Benim sahip olduğum model ortalama 11-12 diyor sıfırı ama tabi o fiyata sıfırını alan kaç kişi var tartışılır, 3070 Ti konusunda da, eğer garantili veya mining çıkması olmayan temiz bir ürün arıyorsanız 7500'e bulmanız zorlaşıyor, 8000TL'den başlıyor neredeyse, mesela yakın zamanda buldum 8500 istiyor örnek vermek gerekirse.
3070 Ti minimum 14K'lık bir karttı. 6700 XT'nin en üst sürümleri bile stok sorunu olmasa 8'e bulunuyordu. İkisi de aynı şekilde değer kaybediyor aslında.

Benim sahip olduğum model ortalama 11-12 diyor sıfırı ama tabii o fiyata sıfırını alan kaç kişi var tartışılır, 3070 Ti konusunda da, eğer garantili veya mining çıkması olmayan temiz bir ürün arıyorsanız 7500'e bulmanız zorlaşıyor, 8000TL'den başlıyor neredeyse, mesela yakın zamanda buldum 8500 istiyor örnek vermek gerekirse.

Tam olarak bahsettiğim gibi piyasaları buyurun kendiniz inceleyin.
Ve bahsettiğim aralıkta çok kart var temiz bulunur.
Linkler yanlış olmuş.

Tam olarak bahsettiğim gibi piyasaları buyurun kendiniz inceleyin.
Ve bahsettiğim aralıkta çok kart var temiz bulunur.
Şehir farkı etmen burada da hocam, aynı araştırmayı defalarca yaptım ama sağ olun yine.

Boş ver kalsınlar. RTX 3070'in VRAM'i yaramaz, RX 6800 de ahım şahım bir yükseltme olmaz. RTX 4070 ya da 7800 XT iyi olur.
Sizce 6700 XT ile 6800 arasında % kaçlık bir performans farkı oluşur?

Geri
Yukarı