RX 6700'i çıkartıp RX 580 takınca sisteme görüntü gelmiyor

ilkerp

Hectopat
Selam, RX 6700 takılı olan sistemim sorunsuz çalışıyor, fakat RX 6700'ü söküp RX 580'i taktığımda monitöre görüntü gelmiyor. Ekran kartı fanı dönüp durma döngüsüne giriyor, o sırada da sistem çalışıyor fakat görüntü yok. Monitör bağlantısını ve kasaya takımı doğru yaptığıma eminim. Kartın fotoğraflarını ekliyorum,

1713449316021.png

WhatsApp Görsel 2024-04-18 saat 14.37.29_18cc92fd.jpg

Kartın çalışıp çalışmadığına bakmak için, 2. bir kasa toplamayı düşünüyorum elimdeki fazla parçalarla fakat bunun pek bir önemi var mı? Problemim RX 580'in görüntü vermiyor olması...

Kartın çalışıp çalışmadığına bakmak için, 2. bir kasa toplamayı düşünüyorum elimdeki fazla parçalarla fakat bunun pek bir önemi var mı? Problemim RX 580'in görüntü vermiyor olması...

Mevcut driverlarla alakalı olabilir 6700 driveri kurulu ya bilgisayarda. Sildikten sonra da görüntü gelmezse kartta bir problem olabilir o da tekniğe girer.

Selam, RX 6700 takılı olan sistemim sorunsuz çalışıyor, fakat RX 6700'ü söküp RX 580'i taktığımda monitöre görüntü gelmiyor. Ekran kartı fanı dönüp durma döngüsüne giriyor, o sırada da sistem çalışıyor fakat görüntü yok. Monitör bağlantısını ve kasaya takımı doğru yaptığıma eminim. Kartın fotoğraflarını ekliyorum,

Eki Görüntüle 2171937

Eki Görüntüle 2171939

RX580 için CSM'yi açmalısınız, yoksa görüntü vermeyebiliyor.

@ilkerp sistemsel bir problem mi var yoksa direkt görüntü mü gelmiyor onun cevabını verecekti bize.
Normalde çalışan bir sistem fakat az çok dediğinizi anladım gibi, bir daha taktığımda kontrol ederim, şuan onu yapmam pek mümkün değil

Teşekkürler öneri için, en yakın zamanda deneyip bildiririm burda

Hocam aklıma bir soru takıldı, ben 2. sistemi dizdikten sonra farklı bir ekran kartına erişimim olmadığı zaman, ekrana görüntü gelmiyorken CSM'yi nasıl açıcam, BIOS'a girer mi bilgisayar her türlü Delete spam atarsam?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı