RX 6700XT GPU kullanımı her saniye %80-%50 arası gidip geliyor

Eren Lion0

Decapat
Daha fazla  
RAM
Gskıll Ripjawsv 32GB ( 2x16GB) 3200MHz DDR4 Cl16
SSD veya HDD modeli
Adata Legend 800 ve James Donkey 480 GB
Ekran kartı
Sapphire nitro+ RX 6700XT
Anakart
Gigabyte b450 s2h v2
İşlemci
Ryzen 5 3600
Öncelikle merhaba 2.ekran kullanıyorum ve GPU kullanım değerlerine bakıyorum oyundayken %80 oluyor. Ardından %60,%70,%50, %80 bu şekilde her saniye oynuyor. Arada %30 oluyor ve hani her saniye oluyor. Normal olmadığını düşünüyorum ve bundan 10 dakina önce oyun oynarken bir anda bilgisayar kasmaya başladı. GPU kullanımına baktığımda %2 idi. 1 dakika böyle kaldı oyunda olmama rağmen.

Dosya Ekleri

• 1709558662455.png
    1709558662455.png
    258,1 KB · Görüntüleme: 24
PSU'nuz nedir?
Ben benzer şikayetlerde PSU değişimi yapmıştım. Yüksek kapasiteli bayağı kaliteli bir PSu ile değiştim, tüm dalgalanmalarım son bulmuştu.
Power Boost Fury 750W

PSU'nuz nedir?
Ben benzer şikayetlerde PSU değişimi yapmıştım. Yüksek kapasiteli bayağı kaliteli bir PSu ile değiştim, tüm dalgalanmalarım son bulmuştu.
Bu arada GPU'nun güç harcaması değişmiyor sadece kullanım yüzdeliğinde oynama oluyor

Hangi oyunda oluyor bu?

Escape from Tarkov da fark ettim ama masaüstünde bile hiçbir oyun açık değil iken bir anda %20 bir anda geri %3 düşüyor

GPU voltajım 862 oluyor ardından 0 oluyor ve her saniye gene bunlarda değişiyor boş masaüstünde bu sorunu internette araştırdığımda aynı sorunu yaşayanları gördüm kimse çözüm bulamamış

Son düzenleme:
Masaüstünde olması normal zaten. CPU kullanımı kaç oluyor Escape from Tarkov'da? Bottleneck oluyor olabilir.
10 dakika oynayıp kesin sonuç söyleyeceğim

Masaüstünde olması normal zaten. CPU kullanımı kaç oluyor Escape from Tarkov'da? Bottleneck oluyor olabilir.
%50 lerde geziniyor hep genelde %50 ile %57 arasında

oyunda herhangi bir fps drop veya kaybı yaşamıyorum az önce ilk kez bi oyundayken ekran kartı kullanımım %2 ye düştü ve 1 dakika boyunca alt tabda bile kullanamadım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı