Çözüldü RX 6700XT sistemde ekran kartı çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efebilal

Centipat
Daha fazla  
Daha önce oyun oynarken ekran kartı durup görüntü gidiyordu ekran kartını RAM'leri çıkarıp takayım dedim şimdi ekran kartı çalışmıyor görüntü gelmiyor lakin işlemci fanı dönüyor.

RX 6700 XT.
R5600.
DeepCool pf650.
Gigabyte B450M K

Son düzenleme:
Çözüm
Her şeyi günceldi zaten yeni yeni yapmaya başladı ve şu an görüntü alamıyorum ayrıca PC'yi açtığım zaman geri düğmeden kapanmıyor.
İlk olarak kasa içindeki kabloları kontrol edin, gevşeyen var mı bakın. Hala sorun devam ediyorsa Ram'lerin slotlarına iyi oturup oturmadığına bakın. Benim aklıma gelen bunlar.
Ekran kartını nereden kaç TL'ye aldığını söyleyebilir misin? Oyunda ekran gidip geliyordu, şimdi ise hiç görüntü vermemeye başladı.

@Xantern Sinerji'den hazır sistem olarak almıştım modeli ise XFX Swift RX 6700 XT anakartta bir sorun mu var acaba?

Yaklaşık 4 ay oldu sistemi alalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını sokete tam oturttuğuna emin misin? onun haricinde ekran kartın sistemde ki parçalarla (Ram, vs) uyumsuzluk yapıyor olabilir. Ancak bu anlattığım şeyin ekran kartını ilk kullanmaya başladığın andan itibaren oluyor olması lazım. Eğer bu oyun oynarken görüntü gitme olayı yeni yeni varsa, ekran kartı driver'ını güncelle veya bir alt driver sürümü kullan. Ek olarak Amd pişmanlıktır.

Ekran kartını sokete tam oturttuğuna emin misin? Onun haricinde ekran kartın sistemde ki parçalarla (RAM, vs) uyumsuzluk yapıyor olabilir. Ancak bu anlattığım şeyin ekran kartını ilk kullanmaya başladığın andan itibaren oluyor olması lazım. Eğer bu oyun oynarken görüntü gitme olayı yeni yeni varsa, ekran kartı Driver'ını güncelle veya bir alt driver sürümü kullan.

Her şeyi günceldi zaten yeni yeni yapmaya başladı ve şu an görüntü alamıyorum ayrıca PC'yi açtığım zaman geri düğmeden kapanmıyor.

Hocalar bir şey deyin yoksa kalpden gideceğim.

İlk olarak kasa içindeki kabloları kontrol edin, gevşeyen var mı bakın. Hala sorun devam ediyorsa Ram'lerin slotlarına iyi oturup oturmadığına bakın. Benim aklıma gelen bunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk olarak kasa içinde'ki kabloları kontrol edin, gevşeyen var mı bakın. Hala sorun devam ediyorsa RAM'lerin slotlarına iyi oturup oturmadığına bakın. Hala sorun devam ediyorsa ve sıvı soğutma kullanıyorsanız sıvı soğutmanın yerine iyi oturtulup oturtulmadığına bakın (dengesiz sıkılmışsa statik yapmış olabilir) onu da halledebiliyorsanız siz halledin olmazsa yetkili Servis'e verin. Benim aklıma gelenler bunlar.

Neyse hocam yarın sabah deneyeceğim olursa veya olmazsa geri yazarım.

Hocalar bir şey deyin yoksa kalpden gideceğim.

Garantin var. Dert edecek bir durum yok. Başına gelebilecek en kötü durum bilgisayarı servise gönderip 2 hafta beklemek olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı