Çözüldü RX 6700XT sistemde Kernel Power 41 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaiser Sama

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Gaming Gen üzerinden şubat ayında bir sistem almıştım. 1 aydır serviste sistemim mavi ekran hataları yüzünden ve oyunlarda bir anda donup resetleniyordu. 1 ay sonunda sistemim geldi. Bana işlemci, RAM, SSD ve ekran kartımın değiştiğini söylediler. Hatta ekran kartım 6600'dü ellerinde olmadığı için 6700 XT ile değiştirdiklerini söylediler. Sistemim geldi artık düzeldi diye düşündüm. CS2 indirdim oynuyorum bir anda yine dondu. Sadece oyunlarda oluyor. Olay görüntüleyicisine de baktım. Orada Power Kernel 41 hatası aldığım gördüm. Ayrıca sistem dün servisten çıkmadan önce de saat 8, 9 ve 16.24'te bu hatayı almış. Araştırıp baktığımda PSU, priz veya güç kablosunda sorun olabileceğinin yazıldığını gördüm. 3 tane farklı kablo denedim durum aynı.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok zor değil. Söküldüğü şekilde takılır.

Mail attım PSU istedim. Bakalım gelsin deneyeceğim. Aylarım gitti artık düzelir umarım.

Sorunumu çözdüm. RAM'lerin yerini değiştim ve sistemim yine açılmadı. Ben de tek tek ve slot slot denedim. İlk RAM'i taktığımda sorunsuz açıldı ve oyun oynadım. Sonra diğer RAM'i taktım iki slotta da görüntü vermedi ve mouse vs çalışmadı. Diğer çalışan RAM'i diğer slota taktım orada da çalıştı. Yani RAM'lerimin birisi bozukmuş. İki RAM verken sistem 16 GB gözüküyordu ama galiba birisi düzgün çalışmayıp kısa devre yapıyordu.
Benim de başıma gelmişti. PSU değişimi yapılınca düzelmişti.
Kesin PSUda mıdır? Herhangi bir şey yapıyorum bir anda ekran takılıp kapanıyor. Kasa ya çalışmaya devam ediyor görüntü vermeden mouse ve klavyeye güç vermeden ya da reset atıyor. Git gel olmasın diye PSU gönderebileceklerini söylediler test etmem için onu deneyeceğim sanırsam.

PSU olma ihtimali yüksek. Göndersinler, bir de öyle deneyin.

Mail attım PSU istedim. Bakalım gelsin deneyeceğim. Aylarım gitti artık düzelir umarım.

Sorunumu çözdüm. RAM'lerin yerini değiştim ve sistemim yine açılmadı. Ben de tek tek ve slot slot denedim. İlk RAM'i taktığımda sorunsuz açıldı ve oyun oynadım. Sonra diğer RAM'i taktım iki slotta da görüntü vermedi ve mouse vs çalışmadı. Diğer çalışan RAM'i diğer slota taktım orada da çalıştı. Yani RAM'lerimin birisi bozukmuş. İki RAM verken sistem 16 GB gözüküyordu ama galiba birisi düzgün çalışmayıp kısa devre yapıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı