Çözüldü RX 6700XT sistemde video geçişlerinde ekran gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

spoZusician

Hectopat
Merhaba sistemim 3 gün önce elime ulaştı. Sistem birkaç gün önce İncehesap üzerinden F/P incelemesi yapılan Ryzen 5 5600 RX 6700XTLI sistem. Düne kadar böyle bir sorun yoktu. Fortnite indirmiştim ve oyuna girerken bu sürücüde bazı sıkıntılar var dedi bir sürücü önerdi fakat oyuna girdi daha sonra oyun içinde FPS çok düşüktü çok drop falan da yiyordu oyun neyse daha sonra bende driverı Update ettim daha sonrada oyuna girmedim bu sabah kalktığımda VİDEOda gözüktüğü gibi video görünce anlık ekran gidip geliyor.

Not: DDU ile 2 defa sürücüleri güvenli modda kaldırdım ve ilk başta güncellemeden önceki sürümü yükledim yine düzelmedi daha sonra Fortnite'ın önerdiği sürümü yükledim yine düzelmedi fakat sürücüleri yüklemeyince yani sadece Windows'un yüklediği sürücü yüklü olunca hiçbir sıkıntı olmuyor.

Monitör: BenQ XL2546k 240Hz. Yan ekranım VA2261 60Hz
Edit: Az önce fark ettim ekran yenilemesi sadece 240Hz de iken bu sorun oluyor Hz düşürünce sorun düzeliyor fakat 240Hz'de daha düne kadar yokken şimdi oluyor?

Başka forumdan bir arkadaşın yorumuyla çözdüm.
Çözüm: AMD Uninstaller indir, AMD 22.5.1 sürümünü indir. Sonra internet bağlantısını kes başta AMD Uninstalleri kullan sonra 22. 5.1 sürücüsünü kur. Sonra internetini tak bilgisayarı yeniden başlat.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı