RX 6700XT vs RTX 3060 Ti

6700 XT daha mantıklı bir seçim olur.
6700 XT bütçenizin üstünde ise 6700 de düşünülebilir, 3060 Ti ile denk bir kart.

Sapphire serisi WattMan hatasıyla meşhur çünkü gereksiz bir overclock yapıyor hocam. Başka markalara yönelmek daha iyi olacaktır.

Kas ve saf güçte 6700XT daha iyi ancak AMD yazılım problemi çözülmeden ben olsam almam. NVIDIA DLSS diyorum.

DLSS 3.0 3000 serisine gelmeyecek ki. DLSS için alan adam boşa alır. 1-2 seneye muhtemelen FSR DLSS'ye yetişir. En azından ben öyle düşünüyorum. İkisinde de 1080P'de kalitede çamur gibi oluyor.

Arkadaşım ben yıllarca AMD ekran kartı kullanmış biri olarak hiç bir zaman AMD tavsiye etmiyorum. Nvidia fan boyluğu yapmıyorum AMD haterlığı yapıyorum. AMD adamı delirtiyor her şeyiyle delirtiyor. Isınıp kapanması, wattman i, sürücü çökmesi, oyunlardaki grafik bozuklukları, Türkiyedeki 2.el piyasasında sıfıra oranla çok değer kaybetmesi ve satılmasının uzun sürmesi gibi bir çok sorunu beraberinde getiriyor. İnsanlar sürekli "ya abi oyun oynicaksan amd al hem Nvidia'nın 17000 liralık kartına 8000 lira fiyat etiketiyle performansda denk." diyor ve ben bu mantığı şuna benzetiyorum: "yav abi ne gerek var Apple almaya Xiaomi 10 kat ucuza aynı performansta telefon yapıyor nasıl olsa."
Böyle mantık olmaz, Apple ile Xiaomi donanım olarak ne kadar denk olursa olsun asla bir Xiaomi Apple'a denk olamaz.

Arkadaşım ben yıllarca AMD ekran kartı kullanmış biri olarak hiç bir zaman AMD tavsiye etmiyorum. Nvidia fan boyluğu yapmıyorum AMD haterlığı yapıyorum. AMD adamı delirtiyor her şeyiyle delirtiyor. Isınıp kapanması, wattman i, sürücü çökmesi, oyunlardaki grafik bozuklukları, Türkiyedeki 2.el piyasasında sıfıra oranla çok değer kaybetmesi ve satılmasının uzun sürmesi gibi bir çok sorunu beraberinde getiriyor. İnsanlar sürekli "ya abi oyun oynicaksan amd al hem Nvidia'nın 17000 liralık kartına 8000 lira fiyat etiketiyle performansda denk." diyor ve ben bu mantığı şuna benzetiyorum: "yav abi ne gerek var Apple almaya Xiaomi 10 kat ucuza aynı performansta telefon yapıyor nasıl olsa."
Böyle mantık olmaz, Apple ile Xiaomi donanım olarak ne kadar denk olursa olsun asla bir Xiaomi Apple'a denk olamaz.
Telefon benzetmesi bir yana, yıllardır AMD kart kullandım dediniz,6000 serisinden hangi kartları ne kadar süre kullandınız?

Şöyle düşün Apple Xiaomi'ye kıyasla daha iyi ürünler üretiyor ancak bunları kaliteli yapıyor. NVIDIA ve AMD tarafında ise tam tersi. NVIDIA orta segmentte ürünler kullanırken sürücüsünü daha iyi yapıyor. Fakat bu VRAM'e de yansıyor. Bu dönemde VRAM çok önemli. Eğer bir yerden kısıp bir yeri kaliteli yapacaksa hiç yapmasın daha iyi. İstediği kadar 2K için üretilsin kart, 2K açmak için yeterli değil bu dönemde. Ayrıca 6000 serisinde sorunlar düzeltildi. Isınma gibi problem yaşayanları görmedim. WattMan'a gelecek olursak fazla overclock sebebi ile oluyor. Siz OC yapmasanız bile bazı markalar kendiliğinden aşırı overclock yapıyor. Mesela Sapphire.

Telefon benzetmesi bir yana, yıllardır AMD kart kullandım dediniz,6000 serisinden hangi kartları ne kadar süre kullandınız?
Telefon benzetmesi AMD'ci tayfayı tanımlamak için yaptığım bir benzetme. 6000 serisi kartların hiç birine bulaşmadım. Çok da mutluyum. Kerem isimli bir arkadaşım RX 6600 almıştı 7-8 ay önce. Her Allah'ın günü bilgisayarda karşılaştığı bir sorunu nasıl çözebileceğini soruyor (çok büyük bir çoğunluğu gpu ile ilgili).

Telefon benzetmesi AMD'ci tayfayı tanımlamak için yaptığım bir benzetme. 6000 serisi kartların hiçbirine bulaşmadım. Çok da mutluyum. Kerem isimli bir arkadaşım RX 6600 almıştı 7-8 ay önce. Her Allah'ın günü bilgisayarda karşılaştığı bir sorunu nasıl çözebileceğini soruyor (çok büyük birçoğunluğu GPU ile ilgili).

Kullanmadığınız kart hakkında yorum yapmayın o zaman. 6000 serisi ile 5000 serisi arasındaki farkı biliyor musunuz? 6000 serisi kullanmayıp RTX 3000 serisiyle kıyaslamak komik. Kerem isimli arkadaşınız ne gibi sorunlar yaşadı bilmiyorum ancak RX 6700 XT'nin RTX 3060 Ti ve 3070'den daha iyi olduğu açık bir gerçek. Ayrıca Sapphire AMD serisi sorunlu. 2 yıl anca kullanabileceksin 3060 Ti ve 3070'i. Uzun vadede de çok daha iyi.

Kullanmadığınız kart hakkında yorum yapmayın o zaman. 6000 serisi ile 5000 serisi arasındaki farkı biliyor musunuz? 6000 serisi kullanmayıp RTX 3000 serisiyle kıyaslamak komik. Kerem isimli arkadaşınız ne gibi sorunlar yaşadı bilmiyorum ancak RX 6700 XT'nin RTX 3060 Ti ve 3070'den daha iyi olduğu açık bir gerçek. Ayrıca Sapphire AMD serisi sorunlu. 2 yıl anca kullanabileceksin 3060 Ti ve 3070'i. Uzun vadede de çok daha iyi.
2 yıl anca kullanabileceksin 3070'i :D?
Arkadaşım bana kullanmadığın kart hakkında yorum yapma diyorsun sen yeteri kadar kullandın mı acaba Rtx 3060 ti ve 3070 çok merak ettim. Çünkü iddia ettiklerine bakılırsa kullanmamış gibisin.

2 yıl anca kullanabileceksin 3070'i :D?
Arkadaşım bana kullanmadığın kart hakkında yorum yapma diyorsun sen yeteri kadar kullandın mı acaba RTX 3060 Ti ve 3070 çok merak ettim. Çünkü iddia ettiklerine bakılırsa kullanmamış gibisin.

Genel özelliklerinden yorum yapıyorum ben farkındaysan. Yok driver yok ısınma yok o yok bu :D 8 GB VRAM neyine yetecek 2 sene sonra? Şu anda 1080p ultrada anca yetiyor bazı oyunlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı