RX 6700XT vs RTX 3070

f4k04

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1660 super - r5 5600 - 16gb ram - gb b550m ds3h
Arkadaşlar merhaba. Herkese iyi günler dilerim. ASUS Dual GTX1660 Super ekran kartımı satıp ikinci el 6700XT ya da RTX 3070 almak gibi bir planım var.
Sadece oyun oynayan birisiyim, herhangi bir işte kullanmayacağım. Oynadığım oyunlar CoD, CS, Valorant, PUBG gibi FPS ağırlıklı işlemci tabanlı oyunlar. Hikayeli grafikli oyunlara hiç ilgim yok.
Benim sistemim ise Ryzen 5 5600 işlemci ve Gigabyte B550M DS3-h ile beraber 750 watt gücünde Cooler Master PSU ile çalışıyor. Aralarında 1000TL gibi bir fiyat farkı var, 3070 daha pahalı.
Sizce hangisine yönelmeliyim?

dsdsdsd.png

sdddd.png

Gigabyte RTX 3070 eagle OC ve Red Devil 6700XT kartlar bu şekilde.

Bence Amd’den uzak dur ben Rx 6600 kullanıyorum. Ekran kartına gelen her güncellemeden sonra oyunlar perişan oluyor, geliştireceği yere iyice içine ediyor oyunların. Valorant 400 FPS görünüyor fakat oyun kasıyor.

3070in rakibi 6800 diye biliyorum. Dlss’in fsr’dan daha iyi olduğunu da düşünürsek 1000tl daha ver kafan rahat olsun. Ayrıca amd kartlarının yazılımı eskiden cortluyordu şimdilerde düzeltmişler ama yine de ben güvenemiyorum.

Arkadaşlar merhaba. Herkese iyi günler dilerim. ASUS Dual GTX1660 Super ekran kartımı satıp ikinci el 6700XT ya da RTX 3070 almak gibi bir planım var.
Sadece oyun oynayan birisiyim, herhangi bir işte kullanmayacağım. Oynadığım oyunlar CoD, CS, Valorant, PUBG gibi FPS ağırlıklı işlemci tabanlı oyunlar. Hikayeli grafikli oyunlara hiç ilgim yok.
Benim sistemim ise Ryzen 5 5600 işlemci ve Gigabyte B550M DS3-h ile beraber 750 watt gücünde Cooler Master PSU ile çalışıyor. Aralarında 1000TL gibi bir fiyat farkı var, 3070 daha pahalı.
Sizce hangisine yönelmeliyim?

Eki Görüntüle 2092443

Eki Görüntüle 2092445

Gigabyte RTX 3070 eagle OC ve Red Devil 6700XT kartlar bu şekilde.

3070.

Hocam uzun suredir 6700 XT kullanıyorum ve şahsen bir daha sistem aldigimda AMD ekran kartli sistem almayacagim cunku AMD'nin grafik kalitesi kotu benim kullandigim ekran kartinda anti aliasing sorunu var ve kenar yumusatma calismiyor oyunlarda grafikleri sona alsanizda dusukmus gibi gozukuyor bu olay NVIDIA yonga setli kartlarda da olma ihtimali var fakat acilan konu basliklari ve arastirmalarima gore AMD de daha fazla olan bir olay ve ayrica NVIDIA'nin sürücü destegi guncellemi sonra verimlilik daha iyi AMD suruculeri gercekten çöp, DLSS teknoloji vb. olaylar derken NVIDIA almaniz sizin icin daha iyi olur fakat karti alirken anti aliasing olayina kesinlikle bakin.

Geri
Yukarı