Elektronik RX 6750 XT 10600 TL

@Bnalsveee eisaemyck valla benim işlemcimde zaten amd olduğu için bu amd kartlarında herhangi bir problem yaşayacağımı donanım açısından düşünmüyorum abi tabiki her şey şans işi

6700 XT ile arasında çok bir fark yok. 2.000 TL kadar daha az verilip 6700 XT modeli alınabilir. Ya da bu fiyat bandına çıkmışken üstüne biraz daha eklenip RX 6800 modeli tercih edilebilir.

6700 XT ile arasında çok bir fark yok. 2.000 TL kadar daha az verilip 6700 XT modeli alınabilir. Ya da bu fiyat bandına çıkmışken üstüne biraz daha eklenip RX 6800 modeli tercih edilebilir.
Anladım hocam ancak benim işlemcim 4 yıllık ryzen 7 3700x bu 6800 kartı beslemekte zorlanabilir darboğaz vs sorunları yaşama ihtimalim var mı?

Onu almak yerine 8099 tl ye bunu almak çok daha mantıklı aradaki performans farkı hissedilmeyecek kadar az.
Sapphıre VGA Amd 12GB Gddr6 RX6700XT Pulse Gamıng 11306-09-20G

İlle Asus felan isteniyorsa 9328 tl bu var indirimde

Bu modelde alternatif 8249 tl

Ben Sapphire aldım fiyatı uygun alıp geçtim. Yabancı sitelerdeki incelemelerde fiyat performans olarak beğenilmiş ısınma sorunu felan göremedim pek.

Onu almak yerine 8099 tl ye bunu almak çok daha mantıklı aradaki performans farkı hissedilmeyecek kadar az.
Sapphıre VGA Amd 12GB Gddr6 RX6700XT Pulse Gamıng 11306-09-20G

İlle Asus felan isteniyorsa 9328 tl bu var indirimde

Bu modelde alternatif 8249 tl

Ben Sapphire aldım fiyatı uygun alıp geçtim. Yabancı sitelerdeki incelemelerde fiyat performans olarak beğenilmiş ısınma sorunu felan göremedim pek.
ASUS olanı almayın bu modelin çoğunda Coil Whine sorunu var. Kasaya sığıyorsa 3 fanlı olanı almak daha mantıklı.

ASUS olanı almayın bu modelin çoğunda Coil Whine sorunu var. Kasaya sığıyorsa 3 fanlı olanı almak daha mantıklı.
Bilmiyordum bu sorunu. Sapphire olanın kullanıcı yorumları çok olumlu, incelemelerde de beğenilmiş hemde en ucuz alternatif bende alıp geçtim. Bide iki fanlı olması beni biraz cezbetti çok yer kaplayan büyük kart olmasını istemiyordum soğutma yeterliyse iki fan benim için daha iyi.

7700XT yakın tarihte çıkacak bence beklenebilir. Bunun haricinde 6700 serisi alınacaksa şu vakit ikinci el alınmalı.
7700XT daha iyi olacak şüphe yok ama cevaplanması gereken iki soru var
Birincisi ne kadar daha iyi olacak ikincisi fiyatı ne olacak. Dolar seçimden bu yana 40 kuruş yükseldi, 7700XT marketlere girene kadar en az 3 ay geçer daha çıkış tarihi bile net değil. Bütçesi kısıtlı arkadaşların işin fiyat kısmını gözardı etmemesi lazım yoksa çok pişman olunabilir yoksa zaten bizde bekler en son çıkanı en son ürünü almak isteriz ama öyle olmuyor işte...

Yeni konular

Geri
Yukarı