RX 6750 XT ekran kartı sıcaklığı normal mi?

omergunes44

Zeptopat
Daha fazla  
AMD 5 5600 işlemci var. Ekran karti oyunlarda 2 k'da. Genellikle himaye oyunlarında 77-85 derece oluyor ekran karti ısısı. 1400-1500 arası fan hızı. Bir sorun var mı? Pek bilgim yok. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD 5 5600 işlemci var. Ekran karti oyunlarda 2 k'da. Genellikle himaye oyunlarında 77-85 derece oluyor ekran karti ısısı. 1400-1500 arası fan hızı. Bir sorun var mı? Pek bilgim yok. Bilgilendirirseniz sevinirim.
Soğutucu modeliniz nedir? Yani kartın tam modeli. Ben de 6750XT kullanıyorum ama Rog Strix versiyonunu, benim sıcaklıklarım 1080P en yüksek ayarlarda Crysis Remastered oynarken bile 65'i geçmiyor.

Soğutucu modeliniz nedir? Yani kartın tam modeli. Ben de 6750XT kullanıyorum ama ROG STRIX versiyonunu, benim sıcaklıklarım 1080p en yüksek ayarlarda Crysis Remastered oynarken bile 65'i geçmiyor.

Screenshot_20240518_085157_Chrome.jpg

Soğutucu modeliniz nedir? Yani kartın tam modeli. Ben de 6750XT kullanıyorum ama Rog Strix versiyonunu, benim sıcaklıklarım 1080P en yüksek ayarlarda Crysis Remastered oynarken bile 65'i geçmiyor.
Fanı 1400 1500 de ayarları sıfırladım onda kullanıyorum hep böyle ya sesli çalışıyor hu sefer

AMD 5 5600 işlemci var. Ekran karti oyunlarda 2 K'da. Genellikle himaye oyunlarında 77-85 derece oluyor ekran karti ısısı. 1400-1500 arası fan hızı. Bir sorun var mı? Pek bilgim yok. Bilgilendirirseniz sevinirim.

O baktığınız hotspot yani bağlantı yeri sıcaklığı olabilir mi?

Kartınız 3 fanlı olduğu için fan yüzdesini Afterburner üzerinden artırdığınızda sıcaklığınız daha da düşecektir. Sorun yok kartınızda. Ben yine de çok düşsün istiyorum diyorsanız kartınızın termel macununu kazıyarak sıvı metal uygulaması yapabilirsiniz.

Sıcaklık bi tık fazla gibi geldi 70 dereceyi bile zar zor görmesi gerekmiyor mu? Ekran kartını uzun süre kullandıysanız termal macunu kurumuş olabilir veya kasanızın mesh olmamasıda olabilir.
Bu videodaki arkadaşta XFX kullanmış ve 60 dereceyi geçmiyor bile:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O baktığınız hotspot yani bağlantı yeri sıcaklığı olabilir

O baktığınız hotspot yani bağlantı yeri sıcaklığı olabilir mi?
Hotspot mu bu pek bilgim yok

Sıcaklık bi tık fazla gibi geldi 70 dereceyi bile zar zor görmesi gerekmiyor mu? Ekran kartını uzun süre kullandıysanız termal macunu kurumuş olabilir veya kasanızın mesh olmamasıda olabilir.
Daha sıfır pc usta kasada vok gaming v 8 modeli mesh vs anlamıyorum pek

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240518_103803_Messenger.jpg
    Screenshot_20240518_103803_Messenger.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 20
Kartınız 3 fanlı olduğu için fan yüzdesini Afterburner üzerinden artırdığınızda sıcaklığınız daha da düşecektir. Sorun yok kartınızda. Ben yine de çok düşsün istiyorum diyorsanız kartınızın termel macununu kazıyarak sıvı metal uygulaması yapabilirsiniz.
Usta performansta bi değişiklik olurmu arttırınca vede detaylı anlatirmisin nasıl attiracam kac yapacam

GPU sıcaklığı evet, sıcaklık fazla, muhtemelen kasanızın önü cam veya hava akışı iyi değil.
GPU sıcaklığı evet, sıcaklık fazla, muhtemelen kasanızın önü cam veya hava akışı iyi değil.
Kasa bu

Bu videodaki arkadaşta XFX kullanmış:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ya daha sıfır aldım 1 hafta oldu ama oyunlar orijinal değil bu arada

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240518_104147_Chrome.jpg
    Screenshot_20240518_104147_Chrome.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı