RX 6750 XT sistemde görüntü birbirine giriyor ve WattMan hatası çıkıyor

bğra ünl

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
Asus 6750 XT
Anakart
Asus Prime B550M-A
İşlemci
Ryzen 5 5600
PC Hocası Skygate sistemini satın aldım ama ROG STRIX 6750XT OC ekran kartında coil whine sorunum var ve Tomb Raider falan oynarken iki defa reset attı WattMan hatası dedi. Oyun oynayamadım. Ayrıca Steam'den Witcher 3 indirdim ama oynaya basınca kısa süreliğine siyah ekran açılıp kapanıyor ve yeniden oyna seçeneği aktifleşiyor yani oyun oynayamadım bir türlü niye oluyor acaba kart arızalı mı bilgisi olan var mı bu konu hakkında?
Bugün bir de görseldeki sorunu yaşadım reset attım öyle düzeldi.
Bu konular hakkında bir çözümü veya fikri olan var mı ekran kartını değişime göndereyim mi daha sistemi alalı bir hafta olmadı?

Dosya Ekleri

• IMG20220903153912-min.jpg
    IMG20220903153912-min.jpg
    318,6 KB · Görüntüleme: 221
Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım teşekkürler

Wqhl sürümünde de reset ve wattman hataları alıyorum değişime göndereyim artık başka bir çözüm kalmadı. Peki tamir yerine direkt olarak değişim isteyebilir miyim?
çünkü daha 14 gün süresini doldurmamış yeni bir kart tamir görmesini istemiyorum.
Sen kartı gönderdiğinde onlar zaten servise gönderir büyük ihtimalle. Serviste kartın sorunlu olduğu ortaya çıkarsa değişim talep edersin.

naptın hocam ? aynı sorun bendede var,hem coilwhine hemde bi anda oyundan atıp masaüstüne dönmesi can sıkıyor, bi kaç gün bi yapmıyor sonra bi yapıyo sonra yapmıyo filan,kafasına göre takılıyor,incehesabamı yolladın yoksa asusamı ?
Hangi sürücü yüklü?

Evet ekran kartını 1000 TL fazla ödeyip ROG aldım gerisi aynı.

22.5.1 yüklü önerilen WHQL olan.
Bende senin gibi rog olanı aldım wqhl sürücüsü yüklü olduğu halde bu sıkıntıları yaşadım. PSU kaynaklı olduğu söylendi. Bende yeni PSU aldım ve sorun çözüldü. O günden beri bir daha hata almadım. Bende de coil whine var ama problem olmadığı için sesine katlanıyorum. İncehesaba gönderdiğimde Asusa gönderdiler ve testlerde hiçbir sıkıntı çıkmadı. Dediğim gibi PSU kaynaklı bir sorun.

PC hocası skygate sistemini satın aldım ama ROG STRIX 6750XT OC ekran kartında coil whine sorunum var ve Tomb Raider falan oynarken iki defa reset attı WattMan hatası dedi. Oyun oynayamadım. Ayrıca Steam'den Witcher 3 indirdim ama oynaya basınca kısa süreliğine siyah ekran açılıp kapanıyor ve yeniden oyna seçeneği aktifleşiyor yani oyun oynayamadım bir türlü niye oluyor acaba kart arızalı mı bilgisi olan var mı bu konu hakkında?
Bugün bir de görseldeki sorunu yaşadım reset attım öyle düzeldi.
Bu konular hakkında bir çözümü veya fikri olan var mı ekran kartını değişime göndereyim mi daha sistemi alalı bir hafta olmadı?

Kardeşim YouTube'dan bu videoyu izle. Bende de vardı aynı sorun. Aynısını yaptım geçti. Bir daha öyle sorunla karşılaşmadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
22.10.2 dener misiniz? Yüklemeden önce önceki sürücüyü DDU ile kaldırın.
son çıkan sürücüyü mü ?

Bende senin gibi rog olanı aldım wqhl sürücüsü yüklü olduğu halde bu sıkıntıları yaşadım. PSU kaynaklı olduğu söylendi. Bende yeni PSU aldım ve sorun çözüldü. O günden beri bir daha hata almadım. Bende de coil whine var ama problem olmadığı için sesine katlanıyorum. İncehesaba gönderdiğimde Asusa gönderdiler ve testlerde hiçbir sıkıntı çıkmadı. Dediğim gibi PSU kaynaklı bir sorun.
hocam ben ekran kartını,işlemci-anakartı,ve ekran kartını alıp diğer parçaları sattım,çünkü elimde benim kasam vardı,ama diğer parçalar yoktu,gigabyteın 750w gold psusu var elimde ve ben bununla 2070superle kaç sene kullandım,şimdi 6750xtyi kullanıyorum ama problem yaşıyorum,bence olay yazılımsal veya kurduğumuz diğer programlar tetikliyor,incehesaba veya asusa sormadım bile,çünkü coilwhinedan değişim yapmıyorlar aşırı olmadığı sürece,oyunlarda bi kaybım yok veya performans düşmesi yok.

Kardeşim YouTube'dan bu videoyu izle. Bende de vardı aynı sorun. Aynısını yaptım geçti. Bir daha öyle sorunla karşılaşmadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunlarıda yaptım hocam bakalım,şimdi aklıma geldi belki afterburner tetikliyordur wattman hatasını,çünkü o rivatuneride mecburi kuruyor.

Geri
Yukarı