RX 6800 mü 3070 Ti mı?

6xxx serisinde WattMan hataları en aza indirildi, eski ısınma sorunu da düzeltildi.

Yazilim konusunda NVIDIA daha iyi bu bir gercek. DLSS, RTX gibi teknolojileri de dusunuyorum ben. Saf gucte daha iyi olabilir ona bir sey demiyorum. Ama adam akilli 3-5 el CS atamayacaksam neden aldim bu karti ben. RX 6400 alip ayni gun bu sorunlari yasayip konu acanlari da gorduk.

Yazilim konusunda NVIDIA daha iyi bu bir gercek. DLSS, RTX gibi teknolojileri de dusunuyorum ben. Saf gucte daha iyi olabilir ona bir şey demiyorum. Ama adamakıllı 3-5 el CS atamayacaksam neden aldim bu karti ben. RX 6400 alip ayni gun bu sorunlari yasayip konu acanlari da gorduk.

Zaten AMD yazılımda daha iyi demiyorum, hadi 6800 neyse ama 6800XT 3080'i geçen bir kart. Ayrıca WattMan hataları bilinen aksine genellikle başka donanımlardan kaynaklanır, sistemin bir sorun olduğunu belirtme şeklidir. Ayrıca DLSS ile FSR yakın şu an, FSR'in kodları açık kaynak tabanlı olduğu için çoğu oyuna mod ile de eklenebiliyor.

6700 XT de aldığım hafta 3 kere yaşadım ben. WHQL yüklü değildi ama. Isınma sorunum hiç yok, ASUS Dual OC modeli var, 60'ı geçtiğini görmedim daha.

WHQL yüklü değilse normal, öbürleri gerçekten çok kötü sürücülerin.

Zaten AMD yazılımda daha iyi demiyorum, hadi 6800 neyse ama 6800XT 3080'i geçen bir kart. Ayrıca WattMan hataları bilinen aksine genellikle başka donanımlardan kaynaklanır, sistemin bir sorun olduğunu belirtme şeklidir. Ayrıca DLSS ile FSR yakın şu an, FSR'in kodları açık kaynak tabanlı olduğu için çoğu oyuna mod ile de eklenebiliyor.

Dedigim gibi performansina bir sey demiyorum. Ben olsam uzerine koyup alabilecegim en iyi NVIDIA karti alirim. DLSS tercih ederim, RTX'in hastalari var ve suan benzer bir teknoloji yok diye biliyorum.

Spider-Man için çıkan sürücüyü yüklemiştim, ama sanırım WHQL ile de yaşadım. Bunlar beni korkutuyor ama hallediyorum bir şekilde. Parası olan veya uğraşmak istemeyen bütün arkadaşlarıma NVIDIA öneriyorum. AMD ekran kartları biraz ilgi istiyor.

NVIDIA manipülasyon olduğunu düşündüğüm düşük VRAM ile bize yeni bir ekran kartı ile değiştirtmek zorunda bırakacak gibi duruyor önümüzdeki sene. Güzel manipüle ettiler piyasayı; gereksiz kartlara (2060 yeni versiyon ve 3060) 12Gb verirken buna 8Gb verdiler. Bende 3060TI bile ucu ucuna yetiyor VRAM'i, bu daha da sıkıntı yaşayacak.

İkisi arasında 6800 tercih edin derim.
Şimdi Resident Evil 4 Remake'i RTX 3070, 3070 Ti gibi ekran kartlarıyla 2K'da maksimum RT ayarlarında açamıyorum. Bunun sebebi VRAM'lerinin yetersiz olması. Bu gerçekten üzücü çünkü ekran kartları oyunu açacak kadar güçlü ama VRAM yetersiz kalıyor. RT'yi kapatınca oyun açılıyor ancak insanların kafasında şöyle bir soru oluşuyor: Eğer şimdiden 2K'da yetersiz kalınıyorsa, gelecekte daha da güçlü oyunlarda ekran kartları nasıl başa çıkacak? Ekran kartı çok güçlü ama VRAM kapasitesi düşük.

Şimdi Resident Evil 4 Remake'i RTX 3070, 3070 Ti gibi ekran kartlarıyla 2K'da maksimum RT ayarlarında açamıyorum. Bunun sebebi VRAM'lerinin yetersiz olması. Bu gerçekten üzücü çünkü ekran kartları oyunu açacak kadar güçlü ama VRAM yetersiz kalıyor. RT'yi kapatınca oyun açılıyor ancak insanların kafasında şöyle bir soru oluşuyor: Eğer şimdiden 2K'da yetersiz kalınıyorsa, gelecekte daha da güçlü oyunlarda ekran kartları nasıl başa çıkacak? Ekran kartı çok güçlü ama VRAM kapasitesi düşük.
Evet NVidia'nın attığı gol bize VRAM. Bende 2K Ekran kullanıyordum 3060 TI ile ve bazı oyunlarda neredeyse %99 VRAM dolu oluyordu. 4070 TI alacaktım ama sırf VRAM'den dolayı almadım. Gittim yarı fiyatına Ağustos 2022 faturalı 3080 TI aldım.

Aslında 4080 alacaktım ama fiyatı saçmalık ötesi.

2K için şu an AMD çok daha mantıklı eğer Driver sorunu yaşatmazsa. 6800/6900 XT temiz bulunabilirse alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı