RX 6800 R5 5600 sistem God of War'da düşük FPS alıyor

Sizce arkadaşın dediği gibi 22.5.1 sürümüne geçsem düzelir mi?

Pek ihtimal vermiyorum 22.5.1'de gelen güncelleme 22.11.2'de de barınıyor çok eski sürücü kullanırdın o zaman geçerdin. Senin frekans hızına benim de kafam takıldı minimum frekansı Radeon Software üzerinden el ile 1750 falan yap bir istersen bakalım değişme olacak mı?

Screenshot_10.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver/API overhead.

Bahsettiğiniz şey nedir? Youtube'da bir video gördüm Vulkan falan birşeylerden bahsediyordu.

Pek ihtimal vermiyorum 22.5.1'de gelen güncelleme 22.11.2'de de barınıyor çok eski sürücü kullanırdın o zaman geçerdin. Senin frekans hızına benim de kafam takıldı minimum frekansı Radeon Software üzerinden el ile 1750 falan yap bir istersen bakalım değişme olacak mı?

Eki Görüntüle 1626620

Açıkçası o ayarları değiştirmekten korkuyorum. Herhangi bir hata almam değil mi?

Açıkçası o ayarları değiştirmekten korkuyorum. Herhangi bir hata almam değil mi?

Yahu deneme yapıyoruz hata alırsan varsayılana geri dönersin. Ben Fallout 76 oynarken onu biraz yükseltiyordum iyi geliyordu. Çok istiyorsan bu rehberimi oku ama ben hızlı bir seçenek olarak sundum, dersen ki değişme olmadı yine düşüyor onunla alakalı değildir derim kapatırsın.

Yahu deneme yapıyoruz hata alırsan varsayılana geri dönersin. Ben Fallout 76 oynarken onu biraz yükseltiyordum iyi geliyordu. Çok istiyorsan bu rehberimi oku ama ben hızlı bir seçenek olarak sundum, dersen ki değişme olmadı yine düşüyor onunla alakalı değildir derim kapatırsın.

30 dakika sonra deneyeceğim.

Dediğinizi yaptım fakat birşey değişmedi malesef. Ekran kartı kullanımı aşırı düşük. Anlatmak istediğim o aslında. Oyunun ana menüsünde kullanım %99 mesela fakat oyun içinde 70 falan oluyor.

Dosya Ekleri

• God of War_2023.01.08-13.58-min.png
    God of War_2023.01.08-13.58-min.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Dediğinizi yaptım fakat birşey değişmedi malesef. Ekran kartı kullanımı aşırı düşük. Anlatmak istediğim o aslında. Oyunun ana menüsünde kullanım %99 mesela fakat oyun içinde 70 falan oluyor.

Bu kullanımı fark ettirmiyor FPS'e destek olabiliyor. Düşeceği yerde kullanım her zaman düşer o optimizayon ya da darboğazdan kaynaklı olur.

Oyunu 2k da açın. Ekran kartı kullanımınız artarsa optimizasyon sorunu değil demektir. Ayrıca darboğaz konusunda işlemcinin genel kullanımı üzerinden görülmez. Tüm çekirdekler gözükmeli ve bu çekirdeklerden 1 veya birkaç tanesi %90 lara çıkıyorsa, darboğaz var demektir. Genel ortalama bu sonucu doğru vermez.

Tüm ayarlar maksimumda, FSR kapalı, Radeon ayarları varsayılan oyun ayarında. Normal dünyada takıırken bir sıkıntı yok fakat Boss'la kapışırken FPS 40-50'lere kadar düştüğü oluyor. Çok fazla bir darboğaz oluyor. Çözünürlük 1080P'de. Herhangi bir hız aşırtma vesaire yapmadım. AMD'nin önerilen sürücüsünü kullanıyorum.
Sistem: Ryzen 5 5600, XPG 8x2GB RAM, RX 6800.

@Yener K.

Ekran kartı kullanımına bak, eğer stabil değilse ekran kartın muhtemelen arızalıdır özellikle de XFX SWFT 6800'lerde oluyor bu problem. BIOS ayarlarını kontrol et, PC'yi sıfırlayıp driverları yeniden kur.

Problem hala devam ediyorsa iade veya değişimden başka çözüm yok gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı