RX 6800 sistem vs 3060 Ti sistem

Performans istiyorum bir kaç sorun veya hatayla uğraşmak beni yormaz diyorsan RX 6800, Performans kaybı olsun ama yeter ki stabil olsun diyorsan 3060Ti olan sistemi al.

Haksız değiller. Nvidia kullanırken yaşamadığım sorunları RX 6800 XT kullanırken yaşadım. Ama baş ağrıtan sorunlar olmadı benim için. Oyun oynarken hiç problem yaşatmadı ama bu kartların tarayıcılarla bir alıp veremediği var. Özellikle Chrome kullanırken siyah ekran gelme olayı ile çok kez karşılaştım. O yüzden Firefox'a geçtim. Firefox'un da son sürümünde benzer problemler başlayınca bir önceki sürüme düşmek zorunda kaldım. Şu an sorunsuz kullanıyorum fakat güncel bir tarayıcı kullanmak için AMD'nin sürücü güncellemesiyle sorunu çözmesini beklemem gerekiyor.(Sorunun farkında oldukları sürücü notunda yazıyor fakat 1 aydır böyle.) Chrome kartı aldığımdan beri problemli, sanırım düzelmeyecek :D. Kartı alalı 5-6 ay oldu. Bu tarz problemleri kafaya takacaksanız hiç almayın bence.

İki kart da bu oyunda tam gücünü gösteremez. İşlemcisi iyi olduğu için o değerleri alıyordur. 3060 Ti ile oynasa aynı işlemciyle gene aynı değerleri alırdı. Yanıltıcı olmaması adına düzeltiyorum.
Chrome'da siyah ekran problemi bende de var. Bunu sanırım dün keşfettiğim bir yöntem ile çözdüm. Normalde AMD programında profil seçiminde oyun seçiyordum. gecikme önleme ve keskinleştirme açıyordu. O profili standart olarak seçtim ve şimdilik sorun yok gibi. Oyunlarda vs hiç problem yok ama Chrome da özellikle video falan olan bir sayfa açtım mı kesin bir siyah ekran yiyorum. bi 2-3 dakika sonra wattman verip düzeliyor görüntü.

Chrome'da siyah ekran problemi bende de var. Bunu sanırım dün keşfettiğim bir yöntem ile çözdüm. Normalde AMD programında profil seçiminde oyun seçiyordum. gecikme önleme ve keskinleştirme açıyordu. O profili standart olarak seçtim ve şimdilik sorun yok gibi. Oyunlarda vs hiç problem yok ama Chrome da özellikle video falan olan bir sayfa açtım mı kesin bir siyah ekran yiyorum. bi 2-3 dakika sonra wattman verip düzeliyor görüntü.
Hocam wattman yiyip atma olayı bende video izlerken oluyordu. Fakat video açık bir sayfada scroll down/up yaptığımda, maus imlecini videoya basılı tuttuğumda küçük pencere ile video oynadığında bazen wattman vermeden siyah ekranda kalıyor, o kısımdan gidince düzeliyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı