RX 6800 sistemde RDR 2'de pikselleşme oluyor

Ozzy34

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veri Merkezi Mühendisi ve Sanallaştırma Uzmanı
Merhaba.

RDR2'yi satın aldım key olarak oyunum orijinal Rockstar Launcher üzerinden oynuyorum. Fakat sistem özelliklerim iyi olmasına rağmen 1080P'de oyunda ağaçlar , yüzler böyle dağ ya da uzak mesafeler piksel piksel görünüyor. TAA, MSAA, FXAA ne yaptıysam çözüm olmadı bazıları resolution scale ile çözebileceğini söylüyor fakat bu seçenek hiç yok. Videolarda izlerken bakıyorum onun yerine bende AMD FSR ayarı var AMD FSR ayarınıda hangi moda getirdiysem yada kapattıysamda çözüm olmadı.Resolution scale ayarını nasıl açabilirim?

Son düzenleme:
FSR'ı kapatırsanız sorun çözülür. Resulation Scale ise AMD Software'de ve 2K monitör ile iyi çalışıyor.

FSR'ı kapatırsanız sorun çözülür. Resulation Scale ise AMD Software'de ve 2K monitör ile iyi çalışıyor.
FSR kapalı zaten hocam ama yine pixel pixel MSAA ile oynadım her ayarı denedim FXAA açtım yine yok FXAA kapadım onun yerine TAA açtım ve keskinligi en dibe çektim ondada farketmedi çok.

FSR kapalı zaten hocam ama yine pixel pixel MSAA ile oynadım her ayarı denedim FXAA açtım yine yok FXAA kapadım onun yerine TAA açtım ve keskinligi en dibe çektim ondada farketmedi çok.
AMD'den RDR için özel profil oluşturup ayarları böyle yapar mısınız?
1679428024990.png

Hocam ben bir sorun göremedim açıkçası. Kaplamaların geç gelmesi neden bilmiyorum ama grafikleri olması gereken gibi.

Hocam ben bir sorun göremedim açıkçası. Kaplamaların geç gelmesi neden bilmiyorum ama grafikleri olması gereken gibi.
Yani böyle nasıl desem bi bulurluk var gibi şu resolution scale ayarı yeni güncellemede yerini FSR aldı sanırsam öylemi ?

Geri
Yukarı