Çözüldü RX 6800 sistemden cızırtı sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mamix20

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Kasayı bugün kargodan aldım. Fakat kasadan hafif bir cızırtı sesi geliyor. Kablo mu temas ediyor çözemedim. Sistem boşta iken oluyor bu. Oyunda deneme şansım olmadı.

Sistem:
  • RX 6800.
  • i5 12400F.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sistem yükü artıkça ses azaldı gibi geldi bana. Siz ne diyorsunuz hocam?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam o tırt tırt diye gelen ses cw değil gibi dediğim gibi bir oyuna girip FPS'i kısıtlamayı dener misin ses kesilmiyorsa cw değildir o zararı olabilir.

Olur. PSU'dan mı geliyor ya da GPU'dan mı geliyor sesi iyi dinleyin.

Coil Whine'ın markayla alakası yok, üreticiyle var. Asus Dual 3070 ile değişimden gelen 3 kartta da CW olduğunu söyleyen biri var forumda 3.'den sonra pes etmiş artık değişimle.

Bana öyle gelmedi fan bir yere çarpıyormuş gibi bir ses var PSU'dan geliyor olabilir veya kasanın fanlarının birinden.

Bana öyle gelmedi fan bir yere çarpıyormuş gibi bir ses var PSU'dan geliyor olabilir veya kasanın fanlarının birinden.

Kasayı bugün kargodan aldım. Fakat kasadan hafif bir cızırtı sesi geliyor. Kablo mu temas ediyor çözemedim. Sistem boşta iken oluyor bu. Oyunda deneme şansım olmadı.

Sistem:
  • RX 6800.
  • i5 12400F.
Hocam, psunun altındaki, kasaya bağlı olan toz fitresi gevşek olabilir. Çıkartıp öyle bi kontrol et. Ses kesilirse onu bira sıkıştırarak takarsın.

Hocam, psunun altındaki, kasaya bağlı olan toz fitresi gevşek olabilir. Çıkartıp öyle bi kontrol et. Ses kesilirse onu bira sıkıştırarak takarsın.
Deniyim hocam bi.
Banada güç kaynağından geliyormuş geldi.

Coil whine sesi bu bende 6700 xt var ve onda da coil whine var, birebir aynı ses geliyor. İlk aldığımda sinir olmuştum ama sonrasında o sesi duymuyorsun bile kulak alıştıktan sonra. Herhangi bir zararı yok, ses dışında.

Cw sesi sanırım çünkü güç kaynağından herhangi bir ses gelmiyor. Kasa çalışırken hafif kaldırıp dinledim PSU'den herhangi bir ses gelmiyor. Cw sesi okuduklarıma göre zararsız birşey. Değişim için zorlamalı mıyım?

Cw sesi sanırım çünkü güç kaynağından herhangi bir ses gelmiyor. Kasa çalışırken hafif kaldırıp dinledim PSU'den herhangi bir ses gelmiyor. Cw sesi okuduklarıma göre zararsız birşey. Değişim için zorlamalı mıyım?
Garantiye gönderirsen eğer bir şey yok bunda deyip geri gönderiyorlar haberin olsun. Bu ses ne bunla uğraşamam diyorsan eğer iade edebilirsin. Ama günümüzde hangi karttan CW gelip gelmeyeceği belli olmuyor, yani Nvidia'nın herhangi bir kartını da alsan orda da CW çıkma ihtimali var şansa bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı