RX 6800 Sisteme Upgrade Önerisi

Hocam meraktan soruyorum neden o kadar pahalı bir anakart alıyorsunuz? Overclock yapmayacaksanız gereksiz pahalı. Daha uyguna Wi-Fi olan B650 modeller var ve ekran kartını satıp aradaki farkla çok PCI-e 4.0 bir SSD alırsınız çünkü o SSD bu sistem için gerçekten kötü.
Üstad anakartın piyasa fiyatı 7 - 8 arası bantta oynuyordu. Sonra İstanbul Mecidiyeköyde tanıdığım bir arkadaşta gördüm kendimde web yazılımcıyım ve nette biraz araştırdım kendisine iş karşılığı olarak bu kartı alacağım kartın bana maliyetı 5.500 ₺ oldu.

Hocam öncelikle hayırlı olsun. Asus anakartlarda expo profilleri ile ilgili sorunlar var. Bugün ram iadesi başlattım. Genel olarak ddr5 ile sorunlar yaşanıyor özellikle am5'de. Anakartın uyumluluk listesinde (QVL) olan modelleri almanızı tavsiye ederim.

Mevcut işlemci nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-03-18 085630.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-03-18 085630.jpg
    110 KB · Görüntüleme: 49
Sanırım herhangi bir ihtiyaç hasıl olmadan, keyfe keder bir güncelleme yapmak istiyorsunuz. Veya sadece daha çok hız için. Grafik tabanlı işler yapmıyorsanız 64 GB RAM'e ihtiyacınız yok. Aradaki farkla 5 Gb/sn okuma yazma ve üzeri hızlara sahip M.2 SSD alınabilir. Emin olun bu hızda bir SSD almak sizin için performans artışı açısından çok daha verimli olacaktır.

Rampage kasa ve PSU hadi kasa durabilir fakat PSU sıkıntı.
Psu oldukça iyi niye öyle dediniz. Amazon.com'da 151 kullanıcı tarafından ortalama 5 yıldız almış. Genel olarak yorumları incelediğimde herkes çok memnun PSU'dan. Ben kendim kullanmadım fakat yorumları baz alırsak iyi bir seçim olacaktır.

Biliyorsunuzdur bu SSD'nin sahtesi piyasada dolanıyor. Güvenilir sitelerden almakta fayda var. Ve aldıktan hemen sonra Kingston'ın yazılımında görünüyor mu diye kontrol etmek lazım.

Mevcut işlemci nedir?

Böyle gayet güzel olur

İlla 64 istiyorsanız bunu alın veya Quad channel yapın

Size önerim ssd ve ram'i değiştirmeniz. Düşük hız ve yüksek gecikmeli bir Ram alıyorsunuz, sistemin genel performansı için iyi değil, ki 64 GB ram şu anda bile oldukça gereksiz.

Şahsen bunu tercih ederim, 7000 serisi için "sweet spot" denilen noktaya yakın.

SSD için, seçtiğiniz model hakikaten kötü, en fazla depolama için alınır, ve pci-e 3 standardı. pci-e 4 için uygun fiyatlı istiyorsanız "crucial p3 plus 1tb", daha üstlerde yine crucial'in p5 serisi, samsun 980-990 Pro, XPG 570, corsair mp600-pro, Kingston kc3000-fury renegade, patriot vp4100-4300, wd sn850 ... Seçenek çok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı