RX 6800 Valorant'ta FPS düşüyor

mertnrvrd

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, sistem şu şekilde:
RX 6800.
Ryzen 7 - 3800X.
2K monitör.
(8+8)16 GB 3600 MHz RAM.
165 Hz monitör kullanıyorum ve oyunu 2K çözünürlükte oynuyorum. Radeon Software ayarlarında oyunun ortalama FPS değeri 135 olarak gözüküyor.
Oyun içi ayarlarımsa hepsi en düşükte. Oyunda belli çatışmalarda efektlerin fazla olduğu yerlerde 130'lara kadar düşüyor FPS.
Bu değerler normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, sistem şu şekilde:
RX 6800.
Ryzen 7 - 3800X.
2K monitör.
(8+8)16 GB 3600 MHz RAM.
165 Hz monitör kullanıyorum ve oyunu 2K çözünürlükte oynuyorum. Radeon Software ayarlarında oyunun ortalama FPS değeri 135 olarak gözüküyor.
Oyun içi ayarlarımsa hepsi en düşükte. Oyunda belli çatışmalarda efektlerin fazla olduğu yerlerde 130'lara kadar düşüyor FPS.
Bu değerler normal midir?
Normal değil. Normalde RX5600XT ve R5 3600 ile 2K'da 200'e yakın fps değeri görülüyor. Radeon Software'a bakmayın o zaten fps'i genelden düşük gösteriyor anlamadığım bir şekilde.

Normal değil. Normalde RX 5600XT ve R5 3600 ile 2K'da 200'e yakın FPS değeri görülüyor. Radeon Software'a bakmayın o zaten FPS'i genelden düşük gösteriyor anlamadığım bir şekilde.

Bence dediğiniz biraz yanlış 1080p monitöre sahibim ama 250 maks FPS değerim var ve genelde 180 200 arası 2K'da 200e yakın FPS vericeğini düşünmüyorum bu arada haklısınız Radeon softwarede sorun var.

Ben 170-300 arası alıyorum oyunun hangi safada olduğuna göre değişiyor bence MSI Afterburner veya oyunun kendi FPS göstergesinden bakın.

Bence dediğiniz biraz yanlış 1080p monitöre sahibim ama 250 maks FPS değerim var ve genelde 180 200 arası 2K'da 200e yakın FPS vericeğini düşünmüyorum bu arada haklısınız Radeon softwarede sorun var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dakika 11.40'dan sonrasını izleyebilirsiniz. Sistemin çok benzerini aldım Pazartesi elimde olacak. Gelince deneyimleyip geri dönüş yaparım.

Ekran kartına bugün geldi güncelleme, sonrasında denemedim. BIOS'tan hiç haberim yok, bilgisayarı İtopya'dan 6 ay önce toplamıştım.

Anakart markasının sitesine girerek BIOS güncellemelerini kontrol edebilirsiniz eğer aldığınız tarihten bu yana bir güncelleme gözüküyor ise onu kurun bir ihtimal etki edebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dakika 11.40'dan sonrasını izleyebilirsiniz. Sistemin çok benzerini aldım Pazartesi elimde olacak. Gelince deneyimleyip geri dönüş yaparım.
Bu arada son kısımda tüm çözünürlüklerde alınan ortalama değeri gösteren bir tablo bulunmakta.

Yeni konular

Geri
Yukarı