R5 5600X - RX6600 sistemde oyunlar takılıyor

l0st

Picopat
Daha fazla  
ASUS Dual RX6600 8 GB OC ekran kartı ve Ryzen 5 5600X stok fan ikilisini kullanıyorum. Fakat test videolarına göre daha düşük performans alıyorum ve oyunlarda sürekli takılmalar yaşıyorum. Oyunlar bir süre sonra siyah ekran verip kapanıyor ve WattMan hatası alıyorum (sürücüleri silip eski sürücü yükledim fakat düzelmedi). Özellikle Forza Horizon 5, CS:GO ve RDR 2 oyunlarında bu sorunu yaşıyorum.

Sistem:
MSI A320M A-PRO anakart.
2x8 2800MHz Ballistix RAM.
Kasa Rampage X-horse 650W.
PSU olarak kasayla beraber gelen PSU'yu kullanıyorum.
ASUS Dual RX6600.
Ryzen 5 5600X.

ASUS Dual RX6600 8 GB OC ekran kartı ve Ryzen 5 5600X stok fan ikilisini kullanıyorum. Fakat test videolarına göre daha düşük performans alıyorum ve oyunlarda sürekli takılmalar yaşıyorum. Oyunlar bir süre sonra siyah ekran verip kapanıyor ve WattMan hatası alıyorum (sürücüleri silip eski sürücü yükledim fakat düzelmedi). Özellikle Forza Horizon 5, CS:GO ve RDR 2 oyunlarında bu sorunu yaşıyorum.

Sistem:
MSI A320M A-PRO anakart.
2x8 2800MHz Ballistix RAM.
Kasa Rampage X-horse 650W.
PSU olarak kasayla beraber gelen PSU'yu kullanıyorum.
ASUS Dual RX6600.
Ryzen 5 5600X.

Virüs yemiş olabilirsiniz ayrıca BIOS'u güncelleyin sistemin sıcaklıkları nasıl biosata saçma bir ayar var mı 1V yerine bir konuda 1.515 volttu sizde ona benzer bir şey var mı?

Virüs yemiş olabilirsiniz ayrıca BIOS'u güncelleyin sistemin sıcaklıkları nasıl biosata saçma bir ayar var mı 1V yerine bir konuda 1.515 volttu sizde ona benzer bir şey var mı?

Kaspersky ile her gece tarama yaparım ve virüs yok. Ayrıca BIOS güncel zaten güncel olmasa 5600X çalışmıyor A320M ile.

Üstad cpu ve gpu güzel ikili ancak anakartın ve ram düşük kalıyor AMD sistemlerde ramlar önemli
1. Olarak ramları 3000 mhz ye çek biostan eğer kurtarırsa sevindirici olur ama anakart yetersiz kalabilir
2. Olarak pcı 4.0 yok anakartında bu yüzdende cpu ve gpunu istediğin performansta kullanamıyorsun
3. Olarak AMD 21.11.2 driveri kurup denemeni tavsiye ederim
Lakin yinede anakart ve ram düşük kalıyor gibi gözüküyor donanımsal bi bozukluk yoksa

Üstat CPU ve GPU güzel ikili ancak anakartın ve RAM düşük kalıyor AMD sistemlerde RAM'lar önemli.
1. olarak RAM'ları 3000 MHz'ye çek BIOS'tan eğer kurtarırsa sevindirici olur ama anakart yetersiz kalabilir.
2. olarak PCI 4.0 yok anakartında bu yüzdende CPU ve GPU'nu istediğin performansta kullanamıyorsun.
3. olarak AMD 21.11.2 driveri kurup denemeni tavsiye ederim.
Lakin yine de anakart ve RAM düşük kalıyor gibi gözüküyor donanımsal bir bozukluk yoksa.

RAM'den kaynaklı olduğunu buldum. RAM'lerin hızını 1 kademe arttırınca bile performans ve drop sorunu fazlasıyla çözüldü ama hala devam ediyor. 3600MHz RAM'ler tamamıyla işimi görecektir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı