Çözüldü RX 6800 WattMan hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aways

Decapat
Daha fazla  
RAM
Xpg 3200 mhz 2x8 16 gb ram
SSD veya HDD modeli
Wd blue sn 570 500 gb
Ekran kartı
Asus tuf rx 6800
Anakart
Asus prime b550 m k
İşlemci
Ryzen 5 5600
Arkadaşlar nedense başlıkta belirttiğim hatayı aldım ama ne elektrik gitti ne ekran gitti ne de herhangi bir sorun oldu hiçbir şey olmadı. Şu anda tekrar bir oyuna girip 10 dakika test ettim fark yok. Neden olmuş olabilir? Sabah kule tipi fan taktım işlemciye ama sıcaklıklar düştü bir sorun gözükmüyor. Bu bildirim neden geldi sizce?
Sistem.
  • AMD sürüm: 22.10.3
  • Ryzen 5 5600.
  • ASUS TUF RX 6800 Gaming OC.
  • ASUS Prime B550 mk.
  • ASUS TUF 750W 750b 80+Plus Bronze.
  • XPG 3200 MHz 16 GB RAM.
  • ASUS GT301 kasa.
  • Bugün taktığım Performax perfan 120h işlemci soğutucu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu yaptım şu an PC kapalı sorun 1 kere geldi daha gelmedi. Ayrıca zaten AMD software ayarlarım standart idi herhangi bir hata alırım diye hiç oynama yapmadım.

Dosya Ekleri

• 6011C849-2126-4E4A-A394-38B447EEA3D1.png
    6011C849-2126-4E4A-A394-38B447EEA3D1.png
    46,3 KB · Görüntüleme: 201
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam sağda çıkan bildirimin bir önemi yok. Eğer ekran gitmesi, driver çökmesi gibi sıkıntılar yoksa dert edilecek bir şey değil. Genelde bilgisayar açılışında bu bildirimi alıyorsanız da hızlı başlatma seçeneğini kapatmak kesin çözüm oluyor. WattMan'ı sadece ekran kartı çökmesinde vermiyor AMD.
Aynı sistemi arkadaşıma aldık, şu ana kadar böyle bir sorun yaşamadı. Bence tekrar olursa eğer garantiye gönderin.

Aynı sistemi arkadaşıma aldık, şu ana kadar böyle bir sorun yaşamadı. Bence tekrar olursa eğer garantiye gönderin.
Ama bir sorun yokki kart zaten ısınmıyor 10 dakikalık furmarkta 65 i gördüm

Hatayı aldığınızda oyundan atma, donma, ekran kararması gibi durumlar olmadıysa çok takmanıza gerek yok.
Hayır direk PC’yi açtım sağda çıktı başka herhangi bir sorun hiç olmadı

Gene AMD gene Wattman Hataları. Hocam sürüm düşürmeyi denermisiniz. En son sürümde birçok kullanıcı hata alıyor. Ama tabi bu kesin çözüm değildir. Recep Hocam zaten belirtmişti. Wattman Hataları nin bircok nedeni olabiliyor maalesef. Eğer ki oyunlarda yahut normal kullanımda bir sorun gözükmüyor ise bildirimi onemsemeyebilirsiniz.

Arkadaşlar nedense başlıkta belirttiğim hatayı aldım ama ne elektrik gitti ne ekran gitti ne de herhangi bir sorun oldu hiçbir şey olmadı. Şu anda tekrar bir oyuna girip 10 dakika test ettim fark yok. Neden olmuş olabilir? Sabah kule tipi fan taktım işlemciye ama sıcaklıklar düştü bir sorun gözükmüyor. Bu bildirim neden geldi sizce?
Sistem.
  • AMD sürüm: 22.10.3
  • Ryzen 5 5600.
  • ASUS TUF RX 6800 Gaming OC.
  • ASUS Prime B550 mk.
  • ASUS TUF 750W 750b 80+Plus Bronze.
  • XPG 3200 MHz 16 GB RAM.
  • ASUS GT301 kasa.
  • Bugün taktığım Performax perfan 120h işlemci soğutucu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu yaptım şu an PC kapalı sorun 1 kere geldi daha gelmedi. Ayrıca zaten AMD software ayarlarım standart idi herhangi bir hata alırım diye hiç oynama yapmadım.
Bu "hata" dediğimiz Wattman bilgisayarı yeniden başlatsanız bile bildirim olarak gelebiliyor. Yaptığı şey sürücü sıfırlamak. Zararlı bir durum değil.

Ama bir sorun yokki kart zaten ısınmıyor 10 dakikalık furmarkta 65 i gördüm.
Wattman hatasında genelde siyah ekranda kalır. Eğer sadece bildirim çıkıyorsa önceki sürümleri deneyin tek tek. Bu hata genelde sürücü kaynaklı oluyor. Kartın ısınmasıyla ilgili bir durum değil.

Gene AMD gene WattMan Hataları. Hocam sürüm düşürmeyi dener misiniz? En son sürümde birçok kullanıcı hata alıyor. Ama tabii bu kesin çözüm değildir. Recep Hocam zaten belirtmişti. WattMan Hatalarınin bircok nedeni olabiliyor maalesef. Eğer ki oyunlarda yahut normal kullanımda bir sorun gözükmüyor ise bildirimi onemsemeyebilirsiniz.

Hocam son sürüm çıkmış ona mı geçmeliyim yoksa 22.5.1 sürücüne mi 10 kez driver değiştim şu saçma sapan AMD yüzünden

Soğutucuyu takarken PSU'yu kapattığınız/Ekran kartını çıkardığınız için gelmiştir muhtemelen.
Ekran kartını çıkarmadım anakartı da sökmedim ayrıca taktıktan 6 saat sonra gelmesi normal mi

Yeni konular

Geri
Yukarı