Çözüldü RX 6800 XT sistemde Forza Horizon 5 oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Steam üzerinden FH5 satın aldım. Oyuna ilk girdiğimde varsayılan grafik ayarlarını en yükseğe çekip başlattım. Ancak arabaların uçağa yükleme sahnesinden sonraki açılış sahnesine geldiğinde oyun birden kapanıyordu. Birkaç kere böyle olunca grafik ayarlarını varsayılana çekip devam ettim, bu sefer açıldı ve giriş bölümünü oynayabildim.

Giriş bölümünü bitirdikten sonra yine oyundan attı. Daha doğru düzgün oynayamadan 45 dakika süre yapmışım bile. Bu 45 dakikanın belki sadece 10 dakikasında oynayabildim. Sürücüler güncel, yapmam gereken ekstra şeyler var mı Steam versiyonu için? FH4'ü sorunsuz oynuyordum.

Sistem R5 5600 - 6800 XT - 32 GB RAM

Çözüm
Onu bilemiyeceğim hocam. Ben PC Game Pass üzerinden oynuyprdum. O adımı yapınca açılmıştı.

Tamamdır anladım. Yine de deneyeyim ben de. Teşekkür ederim.

Ekleme: Yok, yaramadı. Eski bir AMD sürücüsüne döndüm o da işe yaramadı. Oyun yükleme ekranındayken atıyor tam açılacağı sırada. Game Pass üzerinden ben de oynayabiliyordum bu oyunu ilk çıktığında.

------

Ekleme 2: Oyunu neredeyse iade etme aşamasına gelmiştim fakat sorunu çözdüm. Grafikleri en düşüğe alıp kaldığım kısmı oynayıp geçtim. Daha sonrasında grafik seçeneklerini tek tek en yükseğe alıp oyuna restart attım ( gerekli olanlarda). En sonunda "Işın İzleme" kalitesi dışındaki tüm ayarlar Max ayarda iken oyun sorunsuz açılır hale geldi. Işın izlemeyi en sona alınca oyun açılmıyordu. Onu şimdilik kapalı tuttum ve şu an sorunsuz oynayabiliyorum. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar deneyebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki söylenenleri yapabilirsin. Bende de oyun menüden sonra açılmıyordu PowerShell 5. Dk'daki olaydan sonra açıldı oyun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki söylenenleri yapabilirsin. Bende de oyun menüden sonra açılmıyordu PowerShell 5. Dk'daki olaydan sonra açıldı oyun.
Sendeki Microsoft versiyon muydu? Videoda powershell çözümünü MS versiyon için söylemiş.

Anlamadım hocam o kadar dikkatli bakmadım videoya. Game Pass üzerinden mi oynuyorsun diyorsun?
Attığınız videoda 5. dakikadaki Powershell çözümünü eğer Xbox versiyon, yani Microsoft mağaza sürümünü kullanıyorsanız deneyebilirsiniz demiş. Yazdığı kod da muhtemelen MS mağaza için geçerli bir kod. O yüzden sordum. Steam'i etkilemiyor olabilir.

Attığınız videoda 5. dakikadaki PowerShell çözümünü eğer Xbox versiyon, yani Microsoft mağaza sürümünü kullanıyorsanız deneyebilirsiniz demiş. Yazdığı kod da muhtemelen MS mağaza için geçerli bir kod. O yüzden sordum. Steam'i etkilemiyor olabilir.

Onu bilemiyeceğim hocam. Ben PC Game Pass üzerinden oynuyprdum. O adımı yapınca açılmıştı.

Tamamdır anladım. Yine de deneyeyim ben de. Teşekkür ederim.

Ekleme: Yok, yaramadı. Eski bir AMD sürücüsüne döndüm o da işe yaramadı. Oyun yükleme ekranındayken atıyor tam açılacağı sırada. Game Pass üzerinden ben de oynayabiliyordum bu oyunu ilk çıktığında.

------

Ekleme 2: Oyunu neredeyse iade etme aşamasına gelmiştim fakat sorunu çözdüm. Grafikleri en düşüğe alıp kaldığım kısmı oynayıp geçtim. Daha sonrasında grafik seçeneklerini tek tek en yükseğe alıp oyuna restart attım ( gerekli olanlarda). En sonunda "Işın İzleme" kalitesi dışındaki tüm ayarlar Max ayarda iken oyun sorunsuz açılır hale geldi. Işın izlemeyi en sona alınca oyun açılmıyordu. Onu şimdilik kapalı tuttum ve şu an sorunsuz oynayabiliyorum. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar deneyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı