RX 6800 XT vs RTX 3070 Ti

6700XT sahibi biri olarak kesinlikle 3070 Ti öneririm. Saf güç olarak 6800XT daha güçlü olabilir ama gerçekten yazılımsal sorunlar olabiliyor zaman zaman. Yıllarca 1070 ve 1080 kullanmış biri olarak bir kez olsun yazılımsal sıkıntı yaşamadım. Fakat AMD'nin güçlü kartlarından birini almama rağmen 3 aydır kullandığım dönemde 4-5 kez ciddi can sıkıcı sorunlar yaşadım. Ben olsam 3070 Ti alırdım.

Sadece oyun oynuyorsanız RX 6800 XT daha mantıklı.
Hep bu söyleniyor ama sorun sadece oyun değil ki. Ben sadece oyun oynayan biriyim ve yazılımcıyım fakat gereksiz donmalarla karşılaşıyorum, zaman zaman çökmeler yaşıyorum, bazı oyunları ilk yüklemede çalıştıramayabiliyor silip tekrar kurmak gerekiyor vs. Hep bu mantıkla öneri yapılıyor ama tek sorun "Oyun oynamak" olmuyor yazılım baş gösterdiği zaman.

6700XT sahibi biri olarak kesinlikle 3070 Ti öneririm. Saf güç olarak 6800XT daha güçlü olabilir ama gerçekten yazılımsal sorunlar olabiliyor zaman zaman. Yıllarca 1070 ve 1080 kullanmış biri olarak bir kez olsun yazılımsal sıkıntı yaşamadım. Fakat AMD'nin güçlü kartlarından birini almama rağmen 3 aydır kullandığım dönemde 4-5 kez ciddi can sıkıcı sorunlar yaşadım. Ben olsam 3070 Ti alırdım.

Hep bu söyleniyor ama sorun sadece oyun değil ki. Ben sadece oyun oynayan biriyim ve yazılımcıyım fakat gereksiz donmalarla karşılaşıyorum, zaman zaman çökmeler yaşıyorum, bazı oyunları ilk yüklemede çalıştıramayabiliyor silip tekrar kurmak gerekiyor vs. hep bu mantıkla öneri yapılıyor ama tek sorun "oyun oynamak" olmuyor yazılım baş gösterdiği zaman.

Haklısınız ancak RX 6000 serisinde sorunlar yok denenecek kadar azaldı. Forumlarda nadiren bu konuda açılıdğını görüyoruz. Oyun için oynayacak birisinin AMD kartlara bir daha şans vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Şahsen AMD kart kullandım ve hiç güzel deneyimlerim olmadı.

Teşekkür ederim herkese galiba Amd alacağım. Çünkü Gigabyte Eagle OCserisinde sıcaklıkta sıkıntı varmış Gaming OC ise 1k fazla para

Geri
Yukarı