RX 6800 XT vs RTX 3070 Ti

Daha fazla  
Meslek
3D Modelleme, Sanal Mimarlık.
Temel olarak çekindiğim konu AMD kartlarında çıkan problemler. WattMan ve siyah ekran hataları gibi. Alabileceğim AMD hattında; RX 6800 XT Pulse 11304-03-20G GDDR6 256 Bit 16 GB bir ekran kartı var. NVIDIA tarafında ise; Palit RTX 3070 Ti GamingPro LHR 256 Bit GDDR6X 8 GB var. AMD 2 katı daha iyi duruyor ama gerek sürücü desteği gerek belirttiğim hatalar büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirmişim gibi hissettiriyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle düşünmeden 6800 XT alın hocam. 6000 serisinde hatalar neredeyse sıfıra indirildi.

Bende zamanında RX 6800 almayı düşünüyordum ama sorun yaşamamak için riske atmadım RTX 3080 aldım geçtim. RX 6800 XT 3070 Ti'den çok güçlü. Tercih senin RX 6800 XT alırsın sorun olmaz kullanırsın. Ama hatalar ile karşılaşırsan çok pişman eder adamı. AMD şu ekran kartı sorunlarını çözene kadar NVIDIA kullanacağım gibi.

GTX 1070'den RX 6700XT ekran kartına geçtim. Sebebi tahmin edebileceğiniz gibi 3070 fiyatlarının aşırı yüksek olması ve VRAM farkı.

En ufak bir problem yok. Son sürücüdeyim. Her şey temiz çalışıyor.

GTX 1070'den RX 6700XT ekran kartına geçtim. Sebebi tahmin edebileceğiniz gibi 3070 fiyatlarının aşırı yüksek olması ve VRAM farkı.

En ufak bir problem yok. Son sürücüdeyim. Her şey temiz çalışıyor.
Ben de söyleyeyim, son sürüm, AMD-Windows-Tüm Sürücüler-Asus sürücüleri hepsi son sürümde ve 1 kez sorun çıkmadı, TLOU gibi bir oyunda bile 1080p Ultra oynarken bile 1 kere olsun crash yemedim veya bilgisayar hata vermedi, ayarları sıfırlamadı vb. 6000 Serisi en azından 6600XT ve üstünde sorun yok diyebiliriz.

Konudan alakasız şuna değinmek istiyorum;
Wattman hatası sadece ekran kartından dolayı karşınıza çıkan bir hata değildir. Hep öyle sanılıyor fakat değil. Donanım uyumsuzluğu, yazılım versiyonları da buna etkendir.

Geri
Yukarı