RX 6800 XT vs RTX 3080

Herkes 6800XT alıyor demiş fakat Technopat youtube kanalındaki iki incelemeyide izledim.

Veriler şöyle;

RTX 3080 (699 $) (4K Ultra)
PUBG :
ortalama 120 FPS
M&B Bannerlord : ortalama 95 FPS
Battlefield V (RT Açık) : ortalama 78 FPS
RDR 2 : ortalama 64 FPS
Death Stranding (DLSS açık) : ortalama 124 FPS

AMD 6800XT (649 $) (4K Ultra)
PUBG :
ortalama 67 FPS
M&B Bannerlord : ortalama 80 FPS
Battlefield V (DXR Açık) : ortalama : 63 FPS
RDR 2 : ortalama 52 FPS
Death Stranding : ortalama 95 FPS

4K oyunculuk için 3080 daha iyi bir tercih gibi gözüküyor.

İncelemeler düştü; RTX 3080, RX 6800 XT'yi resmen postallarının altına alıp ezip geçiyor.
Nerede? Bu teste bakarsan RTX 3080 ağladığını görürsün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkes 6800XT alıyor demiş fakat Technopat YouTube kanalındaki iki incelemeyi de izledim.

Veriler şöyle;

RTX 3080 (699 $) (4K Ultra)
PUBG:
ortalama 120 FPS.
M&B Bannerlord: ortalama 95 FPS.
Battlefield V (rt açık): Ortalama 78 FPS.
RDR 2 : Ortalama 64 FPS.
Death Stranding (DLSS açık): Ortalama 124 FPS.

AMD 6800XT (649 $) (4K Ultra)
PUBG:
ortalama 67 FPS.
M&B Bannerlord: ortalama 80 FPS.
Battlefield V (dxr açık): Ortalama: 63 FPS.
RDR 2 : Ortalama 52 FPS.
Death Stranding: Ortalama 95 FPS.

4K oyunculuk için 3080 daha iyi bir tercih gibi gözüküyor.

Hocam DLSS'ı açık atmışsın adil bir karsılaştırma olmuyor neden saf güç sonuçlari atmadın ben Ray Tracing acmayacağım ne olacak DLSS 1.0 geldiği zaman hiçbir uygulama desteklemiyordu zaman gösterecek sonucları.

Hocam DLSS'ı açık atmışsın adil bir karsılaştırma olmuyor neden saf güç sonuçlari atmadın ben Ray Tracing acmayacağım ne olacak DLSS 1.0 geldiği zaman hiçbir uygulama desteklemiyordu zaman gösterecek sonucları.

Dostum sadece Death Stranding oyununda DLSS teknolojisi açık ki açık olmasının bir şeyi değiştireceğini düşünmüyorum sonuçta kartın içinde var olan bir teknoloji.

Nerede? Bu teste bakarsan RTX 3080 ağladığını görürsün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Technopat incelemesini izle, bu çöpün değil. RX 6800 XT acı içinde kıvranıyor resmen.

Hem saf güç sonuçlarını istiyorsun hem de neden s. A. M açmadı diyorsun? :D.

Senin attığın sonuçlarda hem NVIDIA lehine ayarlar kullanılmış neden AMD lehine ayarlar ile test yapılmıyor ben örneğim diyorum RTX açacağım ya da açmayacağım DLSS açacağım ya da açmayacağım aynısı s. A. M içinde geçerli sen NVIDIA'nın lehine testler atmışsın NVIDIA kazanmış diyorsun DLSS ve RTX teknoloji ise s. A. M da teknoloji neden teste dahil edilmedi diyorum AMD RTX konusunda geride kaldığı belliydi ve yeni DLSS'i daha hazır değil ama testlerde bu iki faktör var ama s. A. M yok bu taraflı test oluyor.

Senin attığın sonuçlarda hem NVIDIA lehine ayarlar kullanılmış neden AMD lehine ayarlar ile test yapılmıyor ben örneğim diyorum RTX açacağım ya da açmayacağım DLSS açacağım ya da açmayacağım aynısı s. A. M içinde geçerli sen NVIDIA'nın lehine testler atmışsın NVIDIA kazanmış diyorsun DLSS ve RTX teknoloji ise s. A. M da teknoloji neden teste dahil edilmedi diyorum AMD RTX konusunda geride kaldığı belliydi ve yeni DLSS'i daha hazır değil ama testlerde bu iki faktör var ama s. A. M yok bu taraflı test oluyor.

Dostum sadece 1 adet oyunda teknoloji kullanılmış diyorum anlamıyor musun beni?

Geri
Yukarı