Elektronik RX 6900 XT 14300TL

Hocam tam emin olamadım değip değmiceğine size kalmış. Ama RX6700 daha performanslıdır o kesin.

Bence de aralarında fark yaratacak performans farkı yok gibi ben RX 470'den RX 5600XT geçtiğim de gözlerime inanamamiştim elimde şu an 75 Hz monitor var 165Hz monitor alacağim Online oyunlar için.

Bence de aralarında fark yaratacak performans farkı yok gibi ben RX 470'den RX 5600XT geçtiğim de gözlerime inanamamiştim elimde şu an 75 Hz monitor var 165Hz monitor alacağim Online oyunlar için.

Hocam bu daha mantıklı bir yükseltme olur ileride kartınız eskimeye başladı mı onu değiştirirsiniz.

Güzel bir kampanya yakalarsanız olabilir RX 6700 fena bir kart değil şu an diğer PC de ben de kullanıyorum 1080p için son derece yeterli hatta biraz fazla denebilir 2K için idare eder bir kart hatta Ultra grafik ayarı takıntınız yoksa genelde 100+ FPS alırsın hemen hemen tüm oyunlarda karar size kalmış. Ben de saphhire Radeon RX 6700 var çift fanlı soğutması mükemmel değil ama iyi sayılabilir oyunlarda 60-65 derece civarı bir sıcaklıkta çalışıyor. (sıfır RPM fan kapalı ve manuel fan ayarlarıyla)

Aynı ürünü yaklaşık 4 aydır kullanmaktayım. Mevcut sistemimde 5600x ve 16GB(8x2 3200Mhz CL16) RAM eşlik etmekte. Sistemde Sharkoon SilentStorm Cool Zero 750W 80+ Gold güç kaynağı bulunmakta. Alacak arkadaşların güç beslemesine ve özellikle kasanın hava akışına dikkat etmeleri gerekiyor. Corsair Spec delta kasada barındırıyorum ve sığmıyor desek yeridir. Hava akışı yeterli gelmediği için yük altında 70-75 dereceleri görmekte. Kesinlikle minimum 2K çözünürlükte kullanılması gereken bir kart. 1080P de elbette çalışıyor fakat verilen paranın hakkını vermiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı