RX 6900 XT ekran kartı güç girişi nasıl takılmalı?

Ghost0628

Hectopat
Merhaba, bugün Sapphire RX 6900 XT modelini aldım kasaya monte ettim lakin PSU'dan çıkan kablolar 2x8 pin girişi mevcut RX 6900'de 6Pin'lik bir boşluk kalıyor ve başka kablo yok. Nasıl kullanabilirim?
PSU: Zalman ZM1200-EBT (1200W)

Dosya Ekleri

• 20240524_134703.jpg
    20240524_134703.jpg
    250,4 KB · Görüntüleme: 41
Hocam 6 tanesi bir arada 2 tanesi ayrı gördüğünüz gibi. Sadece 6 tanesini takın boşta kalsın gerisi. Ben de bu şekilde kullanıyorum. Doğrusu bu.

Düzeltme: 6 pin güç girişi olan ekran kartları için bu şekilde, yanlış okumuşum konunun çözümüne dayalı ek bir bilgi yok.

Son düzenleme:
Hocam 6 tanesi bir arada 2 tanesi ayrı gördüğünüz gibi. Sadece 6 tanesini takın boşta kalsın gerisi. Ben de bu şekilde kullanıyorum. Doğrusu bu.

Tam anlayamadım biraz daha açıklar mısınız? Kablodaki o 2 tane 8 pin 2+6 pin şeklinde ayrılıyor iki kabloda da bunları ekran kartına ne şekilde takmalıyım tam olarak neresine kaç tane? Kusura bakmayın ortalığı yakmaktan korkuyorum 😂

Tam anlayamadım biraz daha açıklar mısınız? Kablodaki o 2 tane 8 pin 2+6 pin şeklinde ayrılıyor iki kabloda da bunları ekran kartına ne şekilde takmalıyım tam olarak neresine kaç tane? Kusura bakmayın ortalığı yakmaktan korkuyorum 😂

6 adet tekli PIN'i tak diğerlerini takma demiş hocam.

Hocam yanlış okumuşum kusura bakmayın. Ben 6 pin ekran kartına nasıl bağlantı yapılır diye soruyorsunuz sandım. PSU modüler mi hocam?

Merhaba, bugün Sapphire RX 6900 XT modelini aldım kasaya monte ettim lakin PSU'dan çıkan kablolar 2x8 pin girişi mevcut RX 6900'de 6Pin'lik bir boşluk kalıyor ve başka kablo yok. Nasıl kullanabilirim?
PSU: Zalman ZM1200-EBT (1200W)

Bu kartı bu şekilde kullanamazsınız, 6 pin takılı olmadan görüntü verse bile güç yeterli gelmez, 2 kablolu 4 PCI-e güç soketli PSU almanız gerekiyor.

Veya elinizdeki PSU'nun moduler kablosundan bulacaksınız.

Bu kartı bu şekilde kullanamazsınız, 6 pin takılı olmadan görüntü verse bile güç yeterli gelmez, 2 kablolu 4 PCI-e güç soketli PSU almanız gerekiyor.

Veya elinizdeki PSU'nun moduler kablosundan bulacaksınız.

Bu PSU zaten sigorta attırıyordu başka PSU almaya karar verdim.
Bir soru daha sorabilir miyim? Ekran kartının iki tane 8 pinlik girişinden bağladım ama 6 pinlik kısım boştaydı PC'yi açtım ama görüntü gelmedi normal mi?

Bu PSU zaten sigorta attırıyordu başka PSU almaya karar verdim.
Bir soru daha sorabilir miyim? Ekran kartının iki tane 8 pinlik girişinden bağladım ama 6 pinlik kısım boştaydı PC'yi açtım ama görüntü gelmedi normal mi?

Normal, eksik pinle görüntü veren kart çok nadir.

Yeni konular

Geri
Yukarı