RX 6900 XT için kasa önerisi

Yusuf178

Kilopat
Ben bu gece anlık bir düşünce ile İncehesap - Gaming gecesi üzerinden, 15.000 gibi bir meblağa RX 6900 XT aldım. Doğru bir karar mıydı, yoksa yanlış mı inanın bilmiyorum. Benim sorum, şu an kullandığım kasamın ekran kartı ölçümü yaklaşık 26-28 cmlerde ve aldığım kartın ölçüsü ise 330 mm yazıyor. Doğal olarak da ekran kartı evime geldiğinde muhtemelen sığmayacak. Bana başımı ağrıtmayacak ve ucuzundan bir boş kasa önerisi yapabilir misiniz acaba? Şu an kullandığım sistemim:

• İşlemci: Ryzen 5 5600X.
  • Kasa: Aerocool Aero One Frost.
  • Anakart (değişecek): Gigabyte B450M S2H (Anakart tavsiyesi de verebilirsiniz. Anakart için maksimum bütçe: 1400-1500. Eğer çok kaliteli bir ürün varsa 200-300 TL daha genişletebilirim.)..
  • Güç kaynağı: COOLER MASTER MWE 80PLUS BRONZE 750W 2xEPS
  • SSD ve HDD 480 + 2 TB.
Not: Satın aldığım ekran kartı: XFX Speedster SWFT 319 AMD Radeon RX 6900 XT Core RX-69XTAQFD9 16GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı - incehesap.com

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Anakart için maksimum bütçe: 1400-1500.

Şu ikisinden birini alın geçin gayet yeterli.

Kasaya gelecek olursak:

Şu an indirimde ve iyi bir kasa. Veya:

Bu da olabilir, bunun üsttekinden farklı olarak egzoz fanı da var ve ön kasa fanları 12 değil 20 cm.

Ben bu gece anlık bir düşünce ile İncehesap - Gaming gecesi üzerinden, 15.000 gibi bir meblağa RX 6900 XT aldım. Doğru bir karar mıydı, yoksa yanlış mı inanın bilmiyorum.

Gayet güzel bir tercih olmuş f/p olarak. @Sir Benjamin attığı anakartlar iyidir. Kasa olarak bunu önerebilirim bayağı geniştir.

@Silinen üye paylaştığım kasa seçeneklerinden birini alabilirsiniz. Anakart olarak B550 Tomahawk modeli gayet uygun denebilir.

Şu ikisinden birini alın geçin gayet yeterli.

Kasaya gelecek olursak:

Şu an indirimde ve iyi bir kasa. Veya:

Bu da olabilir, bunun üsttekinden farklı olarak egzoz fanı da var ve ön kasa fanları 12 değil 20 cm.
B550 Tomahawk'ın ismini çok duymuştum. İyide bir indirime girmiş, hazır ekran kartı almışken onuda alayım şimdi, teşekkürler.
Gayet güzel bir tercih olmuş f/p olarak. @Sir Benjamin attığı anakartlar iyidir. Kasa olarak bunu önerebilirim bayağı geniştir.

Bu kasanın fiyatı ve görünüşü çok hoş duruyor fakat önü mesh olmadığı soğutma açısından herhangi bir problem yaşatır mı?

Bu kasanın fiyatı ve görünüşü çok hoş duruyor fakat önü mesh olmadığı soğutma açısından herhangi bir problem yaşatır mı?

Yaşatmaz yandaki boşluklardan havayı rahatça çekiyor, benim kasam da mesh değil ama oldukça serin iç hacmi bu kasa gibi. Aynı ortamdaki testlerde önü mesh olana kıyasla büyük farklar yok. Yalnızca ön tarafa 2 adet daha fan eklemeni öneririm çünkü bu kasa 1+1 fan ile geliyor.

Screenshot_2.jpg

Kasa yanlardan rahatça hava çekebiliyor, fakat ekstra fan almanız lazım. Tek fan önde bir fan da arkada aşırı iyi bir çözüm olmaz hava sirkülasyonu için.

Yaşatmaz yandaki boşluklardan havayı rahatça çekiyor, benim kasam da mesh değil ama oldukça serin iç hacmi bu kasa gibi. Aynı ortamdaki testlerde önü mesh olana kıyasla büyük farklar yok. Yalnızca ön tarafa 2 adet daha fan eklemeni öneririm çünkü bu kasa 1+1 fan ile geliyor.

Eki Görüntüle 1190212

Kasa yanlardan rahatça hava çekebiliyor, fakat ekstra fan almanız lazım. Tek fan önde bir fan da arkada aşırı iyi bir çözüm olmaz hava sirkülasyonu için.
Anladım, peki herhangi bir fan öneriniz varmıdır şimdi sipariş vericem de? Birde şuanlık elimde 2 veya 4k bir monitör yok, fakat ileride düşünebilirim. Acaba 1080p max ayarlarda işlemcim ekran kartına darboğaz yapabilir mi? Yaparsa % kaçlık olur? Ben oyundayken bana drop yaşatmasın o bana yeterli şimdilik. Cevap ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

Anladım, peki herhangi bir fan öneriniz varmıdır şimdi sipariş vericem de? Birde şuanlık elimde 2 veya 4k bir monitör yok, fakat ileride düşünebilirim. Acaba 1080p max ayarlarda işlemcim ekran kartına darboğaz yapabilir mi? Yaparsa % kaçlık olur? Ben oyundayken bana drop yaşatmasın o bana yeterli şimdilik. Cevap ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

Darboğaz olur ama takılma şeklinde olmaz. Ekran kartını tam performans kullanamazsın bu çözünürlükte bu 5600X'in kabahati değil kart aşırı güçlü. Oyununa göre darboğaz (kayıp) değişken olacaktır. Cyberpunk 2077'de kayıp olmuyor ama Warzone'da %40 kayıp oluyor örneğin.

Kasa fanlarına gelirsek Arctic F12 en f/p model olacaktır o kasa için ve şık durur.

Acaba 1080p max ayarlarda işlemcim ekran kartına darboğaz yapabilir mi? Yaparsa % kaçlık olur? Ben oyundayken bana drop yaşatmasın o bana yeterli şimdilik.

1080p'de darboğaz olacaktır, 2K'yı bilmiyorum ama 4K'da zaten olmaz. Yüzdelik olarak kesin değer veremem. Sanal çözünürlük arttırarak darboğazı bir miktar azaltabilirsiniz.

Anladım, peki herhangi bir fan öneriniz varmıdır şimdi sipariş vericem de?

Eğer RGB zorunlu değilse:

(A)RGB olsun derseniz:

Geri
Yukarı