RX 6900 XT için PSU önerisi

turktacettin

Zeptopat
Daha fazla  
İşlemci Ryzen 7600 ama sistem ileri dönük olduğu için daha fazla güç çeken işlemciler karşıma çıkacaktır. Anakartın işlemci beslemesi 8*2 pin ve ekran kartıda malum 6900XT. 750W PSU yeterli olur diye düşünüyorum ama ileride güncel kartları takarken kafam ağrımasın istediğim için de gen 5.0 bir model PSU aradım. 4-5 bin TL arasına en kaliteli ne olur tam bulamadım. Gigabyte GP-UD850GMPg5 mantıklı geldi. BitFenix bfg Gold 850W 80+ Gold var piyasa da ama birçoğunun incelemesini bulamadım. Kafam bir hayli karıştı. Ya da 3000 TL bandına kadar yeni nesil olmayan bir şey mi alsam bilemedim. Önerisi ve bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden sağ olun.

4.500 lira civarına çıkmak sorun olmayacak ise C850 alınabilir, ileride yükseltmeye de tam uyumlu olacaktır. 750W için ise yukarıdaki arkadaşın attığı modeller yeterli olur.

GEN 5.0 olmayacaksa Antec HCG850 80PLUS Gold almak daha mantılı gelmişti açıkcası. GEN 5.0 olursa 4-5 bin bandına çıkmayı düşünüyorum.

Antec HCG850 80PLUS Gold almak daha mantılı gelmişti açıkcası.

Onun iki tane modeli var. Birisi Seasonic'in eski Focus Plus platformunu kullanıyor, diğeri ise yeni olanını. Extreme modeli, yani bakır rengi olan HCG850 güncel platform, düz olanı ise eski platform. Düz HCG850'yi önermem, güncel olanı öneririm. Fiyatı 3800 TL civarıydı, epey iyi.

Şimdi gittim baktım;

Fotoğraflarından yeni modeli olduğu görünüyor.

BitFenix bfg Gold 850W 80+ Gold var piyasa da ama birçoğunun incelemesini bulamadım.

Detaylı bilgi maalesef mevcut değil ama üzeceğini düşünmüyorum. O fiyata PCI-E 5 & ATX 3.0 850W başka model yok gibi.

Onun iki tane modeli var. Birisi Seasonic'in eski Focus Plus platformunu kullanıyor, diğeri ise yeni olanını. Extreme modeli, yani bakır rengi olan HCG850 güncel platform, düz olanı ise eski platform. Düz HCG850'yi önermem, güncel olanı öneririm. Fiyatı 3800 TL civarıydı, epey iyi.

Şimdi gittim baktım;

Fotoğraflarından yeni modeli olduğu görünüyor.

Detaylı bilgi maalesef mevcut değil ama üzeceğini düşünmüyorum. O fiyata PCI-E 5 & ATX 3.0 850W başka model yok gibi.
BitFenix bfg Gold 850W 80+ Gold modeli mantıklı geliyor. Üretici iç yapısının fotoğraflarını atmış. Bakıp yorumlama şansınız var mı?

BitFenix bfg Gold 850W 80+ Gold modeli mantıklı geliyor. Üretici iç yapısının fotoğraflarını atmış. Bakıp yorumlama şansınız var mı?

Evet baktığım için üzeceğini düşünmüyorum dedim. Muhtemelen CWT üretimi, belirtildiğine göre tüm kapasitörleri Nippon, değerine de baktım iyi gayet. EMI Filtresinde bir tane X kapasitörü eksik görünüyor, muhtemelen fotoğraftaki yazıların veya heatsinklerin orada bir yerde kaldı. Mosfetleri için detayı modellerini görmem gerekiyor elbette, onu da bu fotoğrafta görmek mümkün değil.

Evet baktığım için üzeceğini düşünmüyorum dedim. Muhtemelen CWT üretimi, belirtildiğine göre tüm kapasitörleri Nippon, değerine de baktım iyi gayet. EMI Filtresinde bir tane X kapasitörü eksik görünüyor, muhtemelen fotoğraftaki yazıların veya heatsinklerin orada bir yerde kaldı. Mosfetleri için detayı modellerini görmem gerekiyor elbette, onu da bu fotoğrafta görmek mümkün değil.
Teşekkür ediyorum. Vermiş olduğunuz bilgiler değerli. Anladığım kadarıyla kalite yeni nesil bir ürün almış olacağım. En mantıklı fiyat performans ürünü bu olacak sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı