RX 6900 XT sistemde hiçbir oyun çalışmıyor

RozanBrahm

Hectopat
Daha fazla  
Geçen hafta tüm oyunlar çalışıyordu. Sonra Uncharted 4 çok kasmaya başladı, sonra Game Pass'teki oyunlar çalışmamaya başladı. Şimdi ise steamdekiler çalışmıyor. AMD sürücüsü zaman aşımına uğradı hatası verip duruyor tüm oyunlarda. Gamepasstekilerde ise UE 4 oregon hatası verip sonra AMD sürücüsü zaman aşımına uğradı diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverlar güncel. Sıcaklık normal. Oyundan atarken GPU yüzde yüz oluyor sonra PC donup oyundan atıyor.

DDU ile mevcut sürücüyü silip stabil olan WHQL bir sürücü indirip kurun.

DDU ile silip yükledim normalini ama o dediğinizi anlayamadım.

Sisteminizi atar mısınız?

• i7 12. nesil
  • 32 GB RAM 3600 MHz
  • RX 6900 XT
  • 1TB SSD
  • 2TB HDD
  • Z690 Pro.

Oyun dosyalarını doğruladım sildim geri yükledim hatta.

Daha yeni format attım bir de 2TB boş.

DDU ile silip yükledim normalini ama o dediğinizi anlayamadım.

• i7 12. nesil
  • 32 GB RAM 3600 MHz
  • RX 6900 XT
  • 1TB SSD
  • 2TB HDD
  • Z690 Pro.

Oyun dosyalarını doğruladım sildim geri yükledim hatta.

Daha yeni format attım bir de 2TB boş.
Sistem dosyalarını onarma: Windows'ta sistem dosyaları hataları varsa, bu da oyunlarınızın çalışmasını etkileyebilir. Bu nedenle, Windows'taki bozuk sistem dosyalarını onarmak için "sfc /scannow" yapın.

Windows güncellemesi yapın.

Windows güncel hatta Windows 11 kurup düzeltmeye çalıştım ama olmadı o yüzden Windows 10'a döndum.

Sistem dosyalarını onarma: Windows'ta sistem dosyaları hataları varsa, bu da oyunlarınızın çalışmasını etkileyebilir. Bu nedenle, Windows'taki bozuk sistem dosyalarını onarmak için "SFC /scannow" yapın.

Windows güncellemesi yapın.

1680381465704.png

40K Para verdik şu sisteme vallahi yazık ya...

DDU ile mevcut sürücüyü silip stabil olan WHQL bir sürücü indirip kurun.

Stabil WHQL sürücü dediğiniz nedir?

1680383606169.png

1680384176114.png

Bu da başka oyundan. GPU sürekli ya 1 ya da 99 oluyor.

1680384464316.png

İnternette VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR hata kodu: Virüs, yanlış yüklenen veya silinen bir uygulama kalıntısı ya da elektrik kesintisi yüzünden imiş. İki günce elektrikler kesilmişti bölgede hatta 2 defa sorun muhtemelen bundandır ama çözümü bulamadım...

Stabil WHQL sürücü dediğiniz nedir?

Kullandığınız kart için AMD'nin önerdiği, en stabil ve kararlı çalışan sürücüdür, en günceli en iyisi diye bir kaide yok, beta olarak çıkan sürümler veya yeni çıkan WHQL sürücülerde de bazı hatalar olabiliyor.
Attığım linkten 23.3.2 sürücüsünü indirip yükler misiniz, yapmadan önce DDU ile önceki sürümü silin, zaten kullandığınız sürüm buysa eski sürücüleri yüklemelisiniz 22.5.1 en stabil olanı.

Kullandığınız kart için AMD'nin önerdiği, en stabil ve kararlı çalışan sürücüdür, en günceli en iyisi diye bir kaide yok, beta olarak çıkan sürümler veya yeni çıkan WHQL sürücülerde de bazı hatalar olabiliyor.
Attığım linkten 23.3.2 sürücüsünü indirip yükler misiniz, yapmadan önce DDU ile önceki sürümü silin, zaten kullandığınız sürüm buysa eski sürücüleri yüklemelisiniz 22.5.1 en stabil olanı.

Şu an evet en günceli kullanıyorum. Dediğiniz sürümü de deneyeceğim şimdi.

Denedim olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı