Çözüldü RX 6900 XT Warzone hata vermeden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bekrema

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir sistem satın aldım. Firma RTX 3080 takıp test edip gönderdiler, 3080'i arkadaşa verdim ve elimde olan RTX 3070 ekran kartını sisteme bağlayıp çalıştırdım.
Çok fazla o şekilde vakit geçirmedim fakat bu süre içerisinde 1-2 League of Legends ve Rocket League attım. Sistemden 3070'i çıkarıp bu sefer daha güçlü olduğu için AMD RX 6900 XT kart bağladım ve USB üzerinden sıfırdan Windows 11 yükledim tekrardan. Kart değişikliği biraz fazla oldu, ben de farkındayım :)

Asıl sorun şu an şu şekilde: Warzone'u açtığım zaman 30SN-1DK civarı oynuyorum fakat oyun takılıyor ve bazen devam edip 2 saniye sonra tekrar takılıp hop kapanıyor. Probleme bir çözüm bulamadım, tekrar format bile denedim. AMD ile ilk deneyimim ve son deneyimim olacak gibi, tabii sorunu karta yormak istemiyorum ama bilemedim.

Olay kaydını temizleyip oyuna girip tekrar crash olunca oluşan görüntüyü iletiyorum. AMD yazılımından şüpheleniyor, FreeSync'den şüpheleniyorum ama bilemedim. Şimdiden teşekkürler.

Not-sistem: Ryzen 7 5800X - 16RAM(2x8||3200) - 500 M.2 SSD - Sapphire Radeon VGA Nitro+ RX 6900 XT - ASUS X570-P Anakart
warzone_crash.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşıyorum ancak PSU gayet iyi ve 850W bence PSU kaynaklı değil.

PSU değiştirdim, PSU değişiminden sonra oyunda kapanma yaşamadım ama başka oyunlarda anlık takılmalar yaşamaya devam ediyorum. Ya eski PSU bir şeylere zarar verdi, ya da RAM, SSD bunlardan birinde sorun var ama bir türlü emin olamıyorum. Şu an Warzone'da sıkıntı yaşamıyorum fakat yakında yaşayacağım gibi hissettiriyor... :/

PSU değiştirdim, PSU değişiminden sonra oyunda kapanma yaşamadım ama başka oyunlarda anlık takılmalar yaşamaya devam ediyorum. Ya eski PSU bir şeylere zarar verdi, ya da RAM, SSD bunlardan birinde sorun var ama bir türlü emin olamıyorum. Şu an Warzone'da sıkıntı yaşamıyorum fakat yakında yaşayacağım gibi hissettiriyor... :/

Warzone'da sorun var şu anda. PSU kaynaklı değil. Ben diğer oyunları sorunsuzca oynuyorum sadece Warzone'da bu oluyor.

Şöyle bir baktım da ikimizinde anakartı aynı anakarttan olabilir. RAM'lerde XMP açarken bu anakartta çok sorun yaşadım 3 gün uğraştım diyebilirim. 32 GB 4000MHz RAM kullanıyordum. 2666MHz'te çalıştırıyordu ve sürekli American Megatrends hatası veriyordu. Tek tek RAM'leri söktüm bir bir takıp tek tek 4000MHz'ye ayarladım daha sonrasında 4 RAM'i aynı anda taktım ve böylece çalıştı. Ama bunu bulmam 3 günü mü aldı BIOS'tan her şeyi denemiştim format dahi atmıştım sürekli hata veriyordu anakart. Bu anakartı sevmedim o yüzden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme geçeyim, PSU değişiminden sonra hala Warzone'da hiç kapanma yaşamadım. Çözüldü tam diyemiyorum ama çözüldü gibi :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı