Çözüldü RX 6900 XT Warzone hata vermeden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bekrema

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir sistem satın aldım. Firma RTX 3080 takıp test edip gönderdiler, 3080'i arkadaşa verdim ve elimde olan RTX 3070 ekran kartını sisteme bağlayıp çalıştırdım.
Çok fazla o şekilde vakit geçirmedim fakat bu süre içerisinde 1-2 League of Legends ve Rocket League attım. Sistemden 3070'i çıkarıp bu sefer daha güçlü olduğu için AMD RX 6900 XT kart bağladım ve USB üzerinden sıfırdan Windows 11 yükledim tekrardan. Kart değişikliği biraz fazla oldu, ben de farkındayım :)

Asıl sorun şu an şu şekilde: Warzone'u açtığım zaman 30SN-1DK civarı oynuyorum fakat oyun takılıyor ve bazen devam edip 2 saniye sonra tekrar takılıp hop kapanıyor. Probleme bir çözüm bulamadım, tekrar format bile denedim. AMD ile ilk deneyimim ve son deneyimim olacak gibi, tabii sorunu karta yormak istemiyorum ama bilemedim.

Olay kaydını temizleyip oyuna girip tekrar crash olunca oluşan görüntüyü iletiyorum. AMD yazılımından şüpheleniyor, FreeSync'den şüpheleniyorum ama bilemedim. Şimdiden teşekkürler.

Not-sistem: Ryzen 7 5800X - 16RAM(2x8||3200) - 500 M.2 SSD - Sapphire Radeon VGA Nitro+ RX 6900 XT - ASUS X570-P Anakart
warzone_crash.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya bütünlüğünü doğruladınız mı?

Dosya bütünlüğünü doğruladınız mı?

Oyun için diyorsanız yaptım, format sonrası temiz kurulum da yaptım fakat bana mısın demiyor. Windows 11-6900XT uyumluluğunda sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım, Windows 10'a geri dönmeyi düşünüyorum şu an.

Antivirus ve firewall komple kapatıp deneyiniz.

Onları da denedim. Bugün Windows 10 kurdum gene aynı. Power kaynaklı olabilir mi? GPU içinmin 850W yazıyor bende 750W takılı. Oyun içinde 280 Watt'ı geçmedi GPU, geri kalan sisteme yetiyor mudur bilemedim. AMD üzerinden statları açtım ve oyun sırasında izledim. GPU 0 oluyor bir anda ya da bir şey bunu tetikliyor ardından devam ediyor ve 2,3 kere bunu yapıp tak kapanıyor. Çözüm bulamadım gibi, işlemciden mi başka bir şeyden mi bulabilsem onu değiştireceğim.
Onları da denedim. Bugün Windows 10 kurdum gene aynı. Power kaynaklı olabilir mi? GPU içinmin 850W yazıyor bende 750W takılı. Oyun içinde 280 Watt'ı geçmedi GPU, geri kalan sisteme yetiyor mudur bilemedim. AMD üzerinden statları açtım ve oyun sırasında izledim. GPU 0 oluyor bir anda ya da bir şey bunu tetikliyor ardından devam ediyor ve 2,3 kere bunu yapıp tak kapanıyor. Çözüm bulamadım gibi, işlemciden mi başka bir şeyden mi bulabilsem onu değiştireceğim.

Fotoğraf çekme şansı bulabildim. Biri oyun başı, diğeri tam crash olurken.

Dosya Ekleri

• IMG_20211120_225516.jpg
    IMG_20211120_225516.jpg
    111,8 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20211120_225615.jpg
    IMG_20211120_225615.jpg
    101,3 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:

Fotoğraf çekme şansı bulabildim. Biri oyun başı, diğeri tam crash olurken.
Uyumluluk Windows 8 seçip başlatmayı deneyiniz.

Ekran kartı sorunu olması muhtemel. Tekrar eski kartı takıp dener misiniz? Bir de AMD kartı takmadan önce DDU ile temizlik yaptınız mı?

Ekran kartı sorunu olması muhtemel. Tekrar eski kartı takıp dener misiniz? Bir de AMD kartı takmadan önce DDU ile temizlik yaptınız mı?

Selam, dönüşüm biraz geç oldu kusura bakmayın. 6900 ile sorun yaşadıktan sonra eski 1060 6 GB kartımı taktım, tabii bu sırada sıfırdan formatlama işlemi yapıp Windows 11 kurdum. Belirli bir süre sorun yaşamadım fakat 4-5 oyunda bir arada takılıp oyundan attığı oldu. Bu sebeple sorunun ekran kartından olmadığına kanaat getirdim. Son 1 aydır da RTX 3070 kart kullanmaktayım ve bu esnada 1060 takılıyken DDU ile temizleme yapıp 3070'i taktım. Şu an sorunu 2-3 oyunda bir yaşamaya devam ediyordum ki dün gece asıl olay meydana geldi. Oyunla beraber Discord kapanıp açıldı, Discord butonları çalışmadı, karşı tarafa sesim gitmedi veya onlarınki gelmedi, masaüstü kafayı yedi vb. olaylar. :(

En son problem kayıtlarında Kernel 141 benzeri bir hata gördüm ve sorunu kendimce PSU'ya yordum. Diğer oynadığım oyunlar GPU'yu fazla zorlamayan, hatta fan bile açtırmayan oyunlar. Tahminim Warzone 2K çözünürlükte, yüksek ayarlarda oynarken bilgisayar fazla watt çekmeye başlıyor ve bu noktada ya PSU ısınıyor ya da PSU yüksek Watt'ta verimli çalışamayıp donanıma Watt'ı anlık kesiyor ki bu da crash vb. şeylere sebep oluyor.

Dün akşam oyun 2 kere crash verdikten sonra PC restartladım ve sebebin PSU olduğuna karar kıldım kendimce ki takılı PSU hazır sistemle gelen, giriş seviye bir PSU. PC restart sonrası Mouse'da ufak takılmalar, şarkı dinlerken arada pıt pıt ses gelmeler vs başladı. PSU bir şeye zarar mı verdi acaba ya da PSU değiştirsem düzelir mi ki?

Not-sistem: Ryzen 7 5800X - 16RAM(2x8||3200) - 500 M.2 SSD - Palit Gamerock RTX 3070 V2 - ASUS X570-P Anakart - Gamepower 750W GP-750 PSU

Gamepower zaten tasvip ettiğim bir marka değil. Başka bir PSU ile denemek bence de iyi olur.

XPG Core Reactor 850W PSU sipariş verdim bugün. 1999TL'ye bulabildim🤦🏼‍♂️, forumda tavsiye edildiğini gördüm. Bakalım, gelince tekrar burayı güncelleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı