RX 7600 ekran kartına OC tavsiyesi

MertUncas

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi. İlk defa OC yaptım. Sizce bu ayarlarda kalsın mı yoksa fabrika ayarlarına geri mi döndüreyim? Sadece Steam PUBG oyunu oynuyorum.
Fan Speed %60 da çalışıyor. Sıkıntı olur mu?

Dosya Ekleri

• 358166062_766403131885379_7119167831111733415_n.jpg
    358166062_766403131885379_7119167831111733415_n.jpg
    253,7 KB · Görüntüleme: 33
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi. İlk defa OC yaptım. Sizce bu ayarlarda kalsın mı yoksa fabrika ayarlarına geri mi döndüreyim? Sadece Steam PUBG oyunu oynuyorum.
Fan Speed %60 da çalışıyor. Sıkıntı olur mu?

Fanlar ses çıkartmıyorsa sorun yok fakat fanlar aşınma yapabilir. Bu yüzden de ömrü kısalabilir fanların. Bu yüzden 70 derecey geçmeyecek şekilde ayalarsanız daha iyi olur. Onun dışında bu karta OC yapmanıza gerek yok. 1080P'de her oyunu Ultra detayda oynatır.

Fanlar ses çıkartmıyorsa sorun yok fakat fanlar aşınma yapabilir. Bu yüzden de ömrü kısalabilir fanların. Bu yüzden 70 derecey geçmeyecek şekilde ayalarsanız daha iyi olur. Onun dışında bu karta OC yapmanıza gerek yok. 1080P'de her oyunu Ultra detayda oynatır.
Fanlar %60 damı kalsın hocam bu ayarlarda yoksa %40'a kadar filan düşereyim mi ve MHz ayarlarını nasıl yapmışım ben ilk defa OC yaptım bir zarar gelmesini istemem ekran kartıma bu koşullarda zar zor alıyoruz zaten bileşen.

Neden OC yapma gereği duydunuz? Zaten güçlü bir kart.
Valla hocam ilk defa OC yaptım sence fabrika ayarlarına geri mi döndüreyim ?

Bu karta OC önermiyorum yapılacaksa bile Radeon Software üzerinden yapılmalı.
MSI'den çok öneren oldu youtube de filan izledim burdan filan yapın dediler bende yaptım hocam ilk defa OC deniyorum pişman olur muyum olmaz mıyım bilemedim ya.

Fanlar %60 damı kalsın hocam bu ayarlarda yoksa %40'a kadar filan düşereyim mi ve MHz ayarlarını nasıl yapmışım ben ilk defa OC yaptım bir zarar gelmesini istemem ekran kartıma bu koşullarda zar zor alıyoruz zaten bileşen.

Vallahi hocam ilk defa OC yaptım sence fabrika ayarlarına geri mi döndüreyim?

MSI'den çok öneren oldu YouTube'da filan izledim buradan filan yapın dediler bende yaptım hocam ilk defa OC deniyorum pişman olur muyum olmaz mıyım bilemedim ya.

Fabrika ayalarına döndürüp otomatik fan açın. Fanlar sıcaklık yükseldikçe dönme hızı artacak. Bu yüzden sıkıntı çıkartmaz. FPS'de çok kayıp yaşamazsın. PUBG gibi oyunlarda OC FPS çok etkilemez diye düşünüyorum. Fabrika ayalarına döndürsenizde FPS çok düşmez. Bu yüzden döndürmeniz daha sağlıklı olur. Durduk yere OC yapmanızı önermem. Boşuna ekran kartının ömrü kısalır.

Fabrika ayalarına döndürüp otomatik fan açın. Fanlar sıcaklık yükseldikçe dönme hızı artacak. Bu yüzden sıkıntı çıkartmaz. FPS'de çok kayıp yaşamazsın. PUBG gibi oyunlarda OC FPS çok etkilemez diye düşünüyorum. Fabrika ayalarına döndürsenizde FPS çok düşmez. Bu yüzden döndürmeniz daha sağlıklı olur. Durduk yere OC yapmanızı önermem. Boşuna ekran kartının ömrü kısalır.
Fan speed'in sağındaki Auto'ya basıcam dimi hocam afterburnerden ?

Radeon Software daha etkili ve ince ayar yapması daha kolay MSI Afterburner ile gereksiz olur.
Hocam valla fabrika ayarlarına geri döndürdüm yeni aldım kartı güvenemedim OC'ye pek bilgim olmadığından bir zarar gelmesinden korktum :D

Geri
Yukarı