RX 5500XT 8 GB ekran kartına OC

Maviares

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3500X işlemcim Power color Red Dragon RX 5500XT 8 GB overclock özelliği bulunmayan bir ekran kartım var. İşlemcime veya ekran kartına ne kadar OC yapabilirim. Yaparsam ısınma sorunu yaşar mıyım? Kasanın kendine ait 4 fanı bulunuyor işlemcide ise stok fan mevcut. Ekran kartında ise çift fan var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 3500X işlemcim Power color Red Dragon RX 5500XT 8 GB overclock özelliği bulunmayan bir ekran kartım var. İşlemcime veya ekran kartına ne kadar OC yapabilirim. Yaparsam ısınma sorunu yaşar mıyım? Kasanın kendine ait 4 fanı bulunuyor işlemcide ise stok fan mevcut. Ekran kartında ise çift fan var.
Stok fanlarla overclock yapmayı çoğu bu işi yapanlar önermiyor, ısınma sorunlarından dolayı. Sıvı soğutma tek ısınma probleminin overclockdaki çözümü. Ben tavsiye etmem yapmayın.

Merhabalar. Öncelikle overclock işlemi sıcaklık değerlerini arttıracaktır. İşlemci hakkında bilgim yok fakat ekran kartına overclock gereksiz diye düşünüyorum şuan ki haliyle bile çok performanslı olduğunu düşünüyorum o kartın. Ha overclock olayına gelecek olursak ekran kartı için en stabil ayarları senin bulman gerekiyor. Biz sana şu ayarları yap daha iyi olur diyemeyiz. Ama yine diyorum ekran kartı için overclock işlemi gereksiz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı