RX 7700 vs 4070 ekran kartı

Bütçe
16000
2600'de zaten benimki.

Öyleyse diğer bileşenlerden de kaynaklanıyor olabilir RAM ve işlemci başta olmak üzere. Eğer açıksa XMP, ReSize Bar, PBO gibi ayarları kapatarak deneyebilirsin.

Ben 6600'ü alalı elektrik kesintileri ve Overclock denemelerim gibi sebepler hariç 1 kez dahi WattMan yemedim. Dediğim durumlarda da WattMan almam doğal.

Sapphire 7700XT Nitro OC aldım 1 ay önce çok memnunum yazılımsal olarak bir sorun yaşamadım tavsiye ederim. Önceki ekran kartım RX480X 8 GB versiyonunu kullanıyordum onda yazılımsal olarak problem vardı ama yeni seri ekran kartlarında AMD bu işi düzeltmiş.
Bende alacağım inş sorun yaşamam. Umarım daha'da düzeltir.

Hocam başlıkta yazım hatası yapmışım :) 4060 yazacağıma, 4070 yazdığımı farkettim ama düşeltemedim. 7800XT veya 4070 alabilirim. Lakin üstte dediğim gibi daha alacağım ekipmanlar var. 7800XTveya 4070 alsam, diğer alacağım ekipmanları bir müddet bekletmem gerekecektir. Diğer alacaklarımı bekletmeye değer mi? 7700XT fazlasıyla işimi görüyorken?

7700XT, 4060'dan daha iyi bir kart. Paranın yettiği kart en iyi karttır dostum. Kendini zorlayıp başka şeylerden kısmana hiçbir kart değmez.

Sapphire RX 6600 kullanıyormuşsun, sürücüden performans > ayarlanıyor sekmesine gelip maksimum GPU frekansını 2550-2600 MHz bandına çek. Bazı kartlarda fabrika OC'si yapıldığı için kartlar stokta stabil çalışmayabiliyor.

Fighter, Powercolor markasının en giriş seviyesi serisi bu arada. Sapphire Nitro+ hiyerarşide daha üstte ve görüntü olarak da daha kalın, daha iyi soğutmaya sahip bir kart olduğunu belli ediyor.
Powercolor Fighter giriş seviye kartı olduğundan, Sapphire Nitro+ yu almaya karar verdim

7700XT, 4060'dan daha iyi bir kart. Paranın yettiği kart en iyi karttır dostum. Kendini zorlayıp başka şeylerden kısmana hiçbir kart değmez.
"Paranın yettiği kart en iyi karttır dostum." Haklısınız hocam. Zorlamaya, erteleme gerek yok. Zaten alt üstü, 1 oyun oynuyorum oda işlemci tabanlı birde film izliyorum pc de

Son düzenleme:
Aslında biraz vuruyor biliyor musun? @Neko 4 GB RX 580 kullanırken VRAM yetersizliğinden ötürü ağlıyordu. Bende 8 GB RX 580 var, bu zamana kadar en fazla 6 GB VRAM kullanımı gördüm.
Evet. 4GB imkanı yok önermiyorum. 8 ise alt limit şu an. Oynadığım her oyun tamamını kullanıyor 8GB'ın nerdeyse. Daha fazla olabilse keşke ucuza.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı