RX 7900 GRE ile yayın yapmak mümkün mü?

omercanyasar

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, iyi sosyaller.

Ben canlı yayın platformlarında yayın yapıp oyun sohbet ortamı yapmak istiyorum fakat AMD kartların bunun için uygun olmadığı, görüntünün çamurlaşacağı ve kötü bir yayın görüntüsü elde edeceğimi söylüyorlar. RTX 4070 alacaktım fakat RX 7900 GRE ile aralarında pek bir fiyat farkı olmadığını görünce fikrim değişmeye başladı. Bu kart ile kaliteli görüntülü yayın yapabilir miyim? Yayın esnasında oyunlarda FPS düşüklüğü görüntü bozulması yaşar mıyım? Hiç fikir değişmeyip direk RTX 4070 mi almalıyım? Tecrübeli arkadaşların fikirlerini rica ediyorum. Bilgisayar özelliklerim aşağıda mevcuttur.

Bilgisayar özelliklerim;
Kasa: Sarftech 7X fanlı ARGB kontroler kasa.
Anakart: MSI H610M-E DDR4.
Power Supply: Corsair RM750e 80+ Gold.
İşlemci: i5 13400F.
RAM: XPG spextrix D41 RGB 16x2 = 32.
SSD: Kioxia Exceria Pro 1TB 7300/6400MB/s PCI-e NVMe M.2 SSD disk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba herkese, iyi sosyaller.

Ben canlı yayın platformlarında yayın yapıp oyun sohbet ortamı yapmak istiyorum fakat AMD kartların bunun için uygun olmadığı, görüntünün çamurlaşacağı ve kötü bir yayın görüntüsü elde edeceğimi söylüyorlar. RTX 4070 alacaktım fakat RX 7900 GRE ile aralarında pek bir fiyat farkı olmadığını görünce fikrim değişmeye başladı. Bu kart ile kaliteli görüntülü yayın yapabilir miyim? Yayın esnasında oyunlarda FPS düşüklüğü görüntü bozulması yaşar mıyım? Hiç fikir değişmeyip direk RTX 4070 mi almalıyım? Tecrübeli arkadaşların fikirlerini rica ediyorum. Bilgisayar özelliklerim aşağıda mevcuttur.

Bilgisayar özelliklerim;
Kasa: Sarftech 7X fanlı ARGB kontroler kasa.
Anakart: MSI H610M-E DDR4.
Power Supply: Corsair RM750e 80+ Gold.
İşlemci: i5 13400F.
RAM: XPG spextrix D41 RGB 16x2 = 32.
SSD: Kioxia Exceria Pro 1TB 7300/6400MB/s PCI-e NVMe M.2 SSD disk.

Yaparsınız ama internetinizinden iyi olması lazım.İnternetinizin hızı nedir?

Rahat açarsınız hocam Rammus53'ünde interneti böyle cihaz sayısı çok değilse bir şey olmaz.

Hocam bir de buradaki fotoyu silin IP gözüküyor ara sıra bir şey yaparlar ama o IP modeme reset atınca degisiyor silmeniz iyi olur.
Sildim hocam uyarınız için teşekkürler. İnternet yeter evet o konuda sorunum yok zaten ama benim anlamadığım bu RX kartlar için neden yayın yapılmaz yapılırsa da görüntü kötü olur deniyor? Kontrol ettiğim yayıncıların sistemleri de hep RTX kart sebebini anlayamadım.

Sildim hocam uyarınız için teşekkürler. İnternet yeter evet ama benim anlamadığım bu RX kartlar için neden yayın yapılmaz yapılırsa da görüntü kötü olur deniyor? Kontrol ettiğim yayıncıların sistemleri de hep RTX kart sebebini anlayamadım.

RTX kartlar daha konforludur hocam ısı konularında kartınız 2K oyun oynatabilen bir kart 1080p oyun oynarsanız bir şey olmaz.

Geri
Yukarı