RX 7900 GRE ile yayın yapmak mümkün mü?

Merhaba herkese, iyi sosyaller.

Ben canlı yayın platformlarında yayın yapıp oyun sohbet ortamı yapmak istiyorum fakat AMD kartların bunun için uygun olmadığı, görüntünün çamurlaşacağı ve kötü bir yayın görüntüsü elde edeceğimi söylüyorlar. RTX 4070 alacaktım fakat RX 7900 GRE ile aralarında pek bir fiyat farkı olmadığını görünce fikrim değişmeye başladı. Bu kart ile kaliteli görüntülü yayın yapabilir miyim? Yayın esnasında oyunlarda FPS düşüklüğü görüntü bozulması yaşar mıyım? Hiç fikir değişmeyip direk RTX 4070 mi almalıyım? Tecrübeli arkadaşların fikirlerini rica ediyorum. Bilgisayar özelliklerim aşağıda mevcuttur.

Bilgisayar özelliklerim;
Kasa: Sarftech 7X fanlı ARGB kontroler kasa.
Anakart: MSI H610M-E DDR4.
Power Supply: Corsair RM750e 80+ Gold.
İşlemci: i5 13400F.
RAM: XPG spextrix D41 RGB 16x2 = 32.
SSD: Kioxia Exceria Pro 1TB 7300/6400MB/s PCI-e NVMe M.2 SSD disk.
4070 al yayın yapacaksan.

Yayın açısından AMD kart almayın. Görüntü çamurlaşma sorunu yaşarsınız.

Bunu merak ediyordum bende. Birkaç kişi 7900 serisinde bu sorunun çözüldüğünü OBS içerisinden ayar yapılabildiğini söylemişti fakat ben yine de sizlere danışmak istedim hiç tecrübem olmadığı için. Peki RTX 4070 önerir misiniz yayın ve oyun aynı anda yapmak için yoksa başka bir RTX kart önerir misiniz 4070 yerine?

4070 al yayın yapacaksan.

Yeterli olur mu uzun süreli yoksa önereceğiniz başka RTX kart var mı? 4070'in ise 12 GB VRAM olması düşündürüyor beni ama yayıncıların çoğu da bu şekilde yapıyor sanırım.

En son 3-4 ay önce bir müşterime verdiğim destekte 7900 serisinde çamurlaşma sorunu yaşıyorduk. Düzelttilerse bilemem ancak sanmıyorum. Kart önerme konusunda da bütçe meselesi açıkçası. Ben 4070 kullanıp yayın yapıyorum ama bütçeniz varsa 4070Ti veya 4070Ti Super zorlayabilirsiniz.

En son 3-4 ay önce bir müşterime verdiğim destekte 7900 serisinde çamurlaşma sorunu yaşıyorduk. Düzelttilerse bilemem ancak sanmıyorum. Kart önerme konusunda da bütçe meselesi açıkçası. Ben 4070 kullanıp yayın yapıyorum ama bütçeniz varsa 4070 Ti veya 4070 Ti Super zorlayabilirsiniz.

Aslında bende 4070'i zorluyorum bütçe açısından. Hatta yetiştiremezsem daha düşük fiyatlı kartlara yönelmek zorunda kalacağım. Böyle bir durumda öneriniz ne olurdu?

4070 altı çok önermezdim. 7900 konusunda kullanan birine tecrübelerini sorabilirsiniz dediğiniz düzeltme olmuş mu açısından.

Bakıyorum yayıncılar arasında 2060 3060 kullananlar var mesela ama VRAM açısından 4060 Ti 16 GB var ama onunda bit değeri düşük o yüzden kararsız kalıyorum. Yine de gönlümdeki kart 4070 tabii ki alıp uzunca bir süre kullanmak açısından. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Geri
Yukarı