Çözüldü RX 7900 XT fanı dönmüyor

• Konuyu başlatan spam
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 185
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

spam

Centipat
Daha fazla  
Sabah sistemi topladım ve BIOS'tan ve uygulamalardan birkaç ayar yapıyordum, aniden ekran kartının fanlarının dönmeyi kesti. Bilgisayar açılıyorken dönüyor, açıldığında yeniden duruyor fanlar. Bilgisayarı zorlamadım da. AMD Software'den kaynaklı bir yanlış yapmış olabilir miyim düşündüm ve AMD Software'yi de sıfırladım ama hala durum aynı? Ne yapmalıyım. Ekran kartı RX 7900 XT.

Çözüm
Sabah sistemi topladım ve biostan ve uygulamalardan birkaç ayar yapıyordum, aniden ekran kartının fanlarının dönmeyi kesti. Bilgisayar açılıyorken dönüyor, açıldığında yeniden duruyor fanlar. Bilgisayarı zorlamadım da. AMD Software'den kaynaklı bir yanlış yapmış olabilir miyim düşündüm ve AMD Software'yi de sıfırladım ama hala durum aynı? Ne yapmalıyım. Ekran kartı RX 7900 XT.
Zero RPM teknolojisi ile akalı hocam korkmanıza gerek yok. Belirli bir sıcaklığı geçtiği zaman fanlar çalışacak.
Sabah sistemi topladım ve biostan ve uygulamalardan birkaç ayar yapıyordum, aniden ekran kartının fanlarının dönmeyi kesti. Bilgisayar açılıyorken dönüyor, açıldığında yeniden duruyor fanlar. Bilgisayarı zorlamadım da. AMD Software'den kaynaklı bir yanlış yapmış olabilir miyim düşündüm ve AMD Software'yi de sıfırladım ama hala durum aynı? Ne yapmalıyım. Ekran kartı RX 7900 XT.
Zero RPM teknolojisi ile akalı hocam korkmanıza gerek yok. Belirli bir sıcaklığı geçtiği zaman fanlar çalışacak.

Çözüm
AMD yazılımından performans > ayarlanıyor sekmesinde stres testi var.

Teşekkürler hocam 50 olunca dönmeye başladı.

AMD yazılımından performans > ayarlanıyor sekmesinde stres testi var.

Hocam peki benim fanlarım normal dururken bile hızlı dönüyorlar (RPM'sine bakmak için BIOS'a girdiğimde fanlar daha yavaşlıyor ama kendi uygulamasından baktığımda 4100lerdeydi, BIOS'ta 2000 RPM) bu hız normal mi? BIOS'ta Smart fan açık.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam 50 olunca dönmeye başladı.

Hocam peki benim fanlarım normal dururken bile hızlı dönüyorlar (RPM'sine bakmak için BIOS'a girdiğimde fanlar daha yavaşlıyor ama kendi uygulamasından baktığımda 4100lerdeydi, BIOS'ta 2000 RPM) bu hız normal mi? BIOS'ta Smart fan açık.
Fanlar ses çıkartmadığı sürece hızlı dönmesinde sıkıntı yok. Eğer ses çıkartıyorsa yine AMD Sürücüsünden ayarlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı