RX 7900 XT sisteme 2.500 TL güç kaynağı önerisi

Bütçe
2500

Şerif Metehan

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3500X - Sapphire Nitro+ 6600XT - Apacer Panther 16GB(8x2) 3000MHz - DeepCool 650W PF650 80+ - MSI B450M-A PRO MAX
RAM
GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 6000 MHz
İşlemci
AMD Ryzen 7 7700
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni sistem topluyorum birkaç parçayı aldım birkaç tanesi kaldı. Sistemim şöyle:

AMD Ryzen 7 7700,
Thermalright peerless Assassin 120mm,
ASUS Prime B650M-A Wi-Fi II,
G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z5 6000 MHz,
Sapphire Radeon RX 7900 XT,
Deep cool CK560,

Şimdilik parçalarım bu şekilde. Parçalar arasından sadece PSU ve işlemci soğutucu kaldı. Soğutucuya yukarıdakine karar verdim fakat daha araştırıyorum. PSU için bir türlü karar veremedim. En fazla 2500₺ bütçe ile bu sistem için önerebileceğiniz güç kaynağı nedir? Ben birkaç tane buldum bunlar nasıldır?

Merhaba arkadaşlar. Ben yeni sistem topluyorum birkaç parçayı aldım birkaç tanesi kaldı. Sistemim şöyle:

AMD Ryzen 7 7700,
Thermalright peerless Assassin 120mm,
ASUS Prime B650M-A Wi-Fi II,
G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z5 6000 MHz,
Sapphire Radeon RX 7900 XT,
Deep cool CK560,

Şimdilik parçalarım bu şekilde. Parçalar arasından sadece PSU ve işlemci soğutucu kaldı. Soğutucuya yukarıdakine karar verdim fakat daha araştırıyorum. PSU için bir türlü karar veremedim. En fazla 2500₺ bütçe ile bu sistem için önerebileceğiniz güç kaynağı nedir? Ben birkaç tane buldum bunlar nasıldır?

High power alınabilir.

Hocam 2500tl'ye güç kaynağı bulursunuz bulmasına da sisteme bu kadar para dökmüşken özellikle PSU gibi bir parçada ucuza kaçmayın derim. Şuan alacağınız kaliteli bir 750 ya da 850w PSU sizi çok rahat 7-8 sene götürür. 4-5k civarlarında ATX 3.0 Gold bir çok kaliteli PSU bulunuyor.

Sıfır garantili ürün almak istiyorum açıkçası.

Rampage tarafına pek sıcak bakamıyorum hocam ya 😅.

High Power alınabilir.

Aralarında en aklıma yatan o. Sizlerin de yorumunu bekliyorum bakalım.

Hocam 2500TL'ye güç kaynağı bulursunuz bulmasına da sisteme bu kadar para dökmüşken özellikle PSU gibi bir parçada ucuza kaçmayın derim. Şu an alacağınız kaliteli bir 750 ya da 850W PSU sizi çok rahat 7-8 sene götürür. 4-5k civarlarında ATX 3.0 Gold birçok kaliteli PSU bulunuyor.

Hocam gerçekten haklısınız ben de öyle düşünüyorum fakat böyle böyle derken bütçeyi iyice aştım sayılır, 5K fiyata çıkmam gerçekten imkansız bu aşamada. Biraz daha ekleyip 3000 yapsam ne gibi farklılıklar olur acaba? Siz yine de aklınızdaki seçenekleri atabilirseniz ben yine bir düşüneyim.

Hocam gerçekten haklısınız ben de öyle düşünüyorum fakat böyle böyle derken bütçeyi iyice aştım sayılır, 5K fiyata çıkmam gerçekten imkansız bu aşamada. Biraz daha ekleyip 3000 yapsam ne gibi farklılıklar olur acaba? Siz yine de aklınızdaki seçenekleri atabilirseniz ben yine bir düşüneyim.
Hocam bunlara da bir göz atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı