RX 8000 serisi beklemeye değer mi?

Adieu

Decapat
2. el RX 6800 ekran kartı almayı düşünüyordum aslında, sonrasında ya biraz daha üstüne koyayım da Frame Generation destekli bir kart olan RX 7700XT alayım dedim. Sonuçta Frame Generation önemli bir teknoloji, bundan da mahrum kalmak istemem. Sonrasında yakın bir gelecekte RX 8000 kartlarının çıkacağı aklıma geldi. Şimdi ise acaba beklemeye değer mi diye düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz bu işe arkadaşlar? Siz tercihinizi saydığım opsiyonlardan hangisinden yana kullandırdınız?

Hangi oyunları oynadığınıza ve hangi çözünürlükte oynadığınıza bağlı ancak arkadaşların bahsettiği gibi paranızın değerini yatırımla koruyabilme şansınız varsa bekleyebilirsiniz.

AMD'nin elinde büyük bir şey olduğunu zannetmiyorum. İyileştirmeleri gereken şeyler varken 8000 serisini cazip kılmaları çok güç hatta imkansız diyorum. Bir 6700XT kullanıcısı olarak bekleyecekseniz Nvidia 5000 serisini bekleyin derim.

2. elde 6800 çok uyguna bulunuyor. 6800 bir tık daha güçlü ve 6000 seriside fg destekliyor kesinlikle alınır. 8000 serisine daha çok var o zamana kadar paramız iyice pul olacağından beklemek anlamsız.

8000 serisi şimdiden sektörü heyecanlandırdı çünkü AMD'nin XTX performansını 400 dolara vereceği söylentileri var. Umarım doğru çıkar bakalım.

Geri
Yukarı