RX Vega 10 GPU kullanımı %0

Vil

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bendeki sorun diğer kullanıcılarınki gibi de değil 2 ay önce FreeDOS laptop aldım Windows 10 kurdum ve aldığım günden beri Radeon ölçümler katmanında GPU kullanımı "%yok" olarak gözüküyor. Afterburner'dan baktığımda ise %65565 gibi garip bir sayı gösteriyor o da göremiyor yani. Lenovo'nun sitesinden driverları kontrol ettim her şey güncel. Windows Update'e bakıyorum güncelleme yok diyor AMD'nin sitesinden en son sürücüyü otomatik tarayıp indirdim ama 2 aydır bu sorun düzelmiyor ve oyunlarda %20 CPU kullanımı alıyorum zorlayacak oyunlarda CPU %50, VRAM kullanımı %97 civarlarında oluyor iyi hoş da VRAM %97 kullanılıp da GPU nasıl %0 gözüküyor onu anlayamıyorum. Acaba kurulumda eksik bir şey mi yaptım? Önemli bir ayrıntıdan da bahsetmem gerekiyor bu laptop ı kurup kullanmaya başladığımdan beri AMD'nin sürücüsü 2 3 restartta bir otomatik olarak siliniyordu ve tekrar yüklemek zorunda kalıyordum 8 9 kere tekrar yüklemişimdir format attım düzelmedi en son bir ayar yaptım ve AMD aygıtlarına güncelleme getirmeyi kapattım. Aldığım günden beri GPU %yok olarak gözüktüğü için bunla alakası olduğunu pek düşünmüyorum ama dediğim gibi kurulumda mı hata yaptım acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı