RX Vega 56 vs RX Vega 64

Tolga Samet

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Herkese iyi bayramlar öncelikle. Sorum başlıktaki gibi. İkinci el olarak almayı düşünüyorum. Vega 56 1500 TL civarlarında. Vega 64 ise 2000 TL civarlarında. Sizce hangisini almak mantıklı olur? Aldıktan sonra uzun süre değiştirmeyi düşünmüyorum. RX 5700'ün özel soğutmalı modelleri aşırıya kaçmazsa onu da tercih edebilirim.

Uzun süre değiştirmeyi düşünmüyorsanız ikinci el ekran kartı almanız taraftarı değilim. İkinci ele 2000TL verecek durumunuz varsa, RX 5700 custom modelleri bekleyebilirsiniz. 2300TL civarında XFX, Sapphire modelleri bulunabilir, bütçeniz yeterse.

@Hikmet Benol Güç tüketimine takılmayın. Tabloya göz atın.
@Sercan Çil Mining yapılmamış olan 1-2 kart bulabildim o kadar seçenek içinde. Garantileri de var. Custom modellerin 2600 aşağısında olacağını sanmıyorum. Yine de biraz bekleyeceğim.

Vega 56 öneririm. Fazla performans farkı yok ancak TDP farkı yüksek. Ayrıca bildiğim kadarıyla Vega 56'ya Vega 64 BIOS'u yüklenince performansı artıyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Hikmet Benol Güç tüketimine takılmayın. Tabloya göz atın.
@Sercan Çil Mining yapılmamış olan 1-2 kart bulabildim o kadar seçenek içinde. Garantileri de var. Custom modellerin 2600 aşağısında olacağını sanmıyorum. Yine de biraz bekleyeceğim.

Beklemekte fayda var. Arkadaşım için 5700XT bekliyorum. Örnek modellerin birkaçı sepete eklenince Amazon'da, 2800TL'ye geliyor.

@Sercan Çil Kargo dahilse güzel fiyatmış ancak bütçem o kadar değil. Hatta 2000 TL bile yok gibi. Elimdeki RX 580'i satarsam ancak toplanıyor. Öğrenci olunca zor oluyor biriktirmek 🙂.

@Sercan Çil Kargo dahilse güzel fiyatmış ancak bütçem o kadar değil. Hatta 2000 TL bile yok gibi. Elimdeki RX 580'i satarsam ancak toplanıyor. Öğrenci olunca zor oluyor biriktirmek 🙂.

Yok benim dediğim 5700XT modeli. Dolar bu şekilde giderse normal modelini en kötü ihtimalle 2400TL'ye bulabilirsin. Bir zaman sonra daha da düşer. Aslında ekran kartın gayet iyi. Bana sorarsan acele etme, piyasayı takip et biraz daha para biriktir. Ben 3 yıldır 1070 kullanıyorum değiştirme ihtiyacı duymadım. Ha belli bir zaman geçti mi, geçti ama sonuçta ultrada oynatıyor herşeyi.

@Sercan Çil Vega 56 RX 5700'ün gittiği yere kadar gider ve fiyat olarak bakarsak ikinci el alacağımdan Vega 56 daha uygun. Bu arada RX 5700 XT fiyatları Türkiye'de de uygun sayılır.
Şimdilik bekliyorum zaten. Büyük ihtimal Vega 56 alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı