RX460 sistem ağır oyunlarda kilitleniyor

erenozt42

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci ve ekran kartımı değiştirdim, hafif oyunlarda sorun olmuyor ama GTA 5'e girince 30 saniyede ekran böyle olup ses her şey takılıyor resetliyordu. PSU'dandır dedim, Hadron 600W aldım şimdi açınca da yarım saat falan oynatıp misal kaza anında yine bu ekranı veriyor. Sıcaklık değerleri maksimum 65 oluyor, neden yapar bunu çözüm bulamadım.

İşlemci: Phenom 1100t.
Ekran kartı: RX460 OEM.
SanDisk 240GB da diskim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve ekran kartımı değiştirdim, hafif oyunlarda sorun olmuyor ama GTA 5'e girince 30 saniyede ekran böyle olup ses her şey takılıyor resetliyordu. Psu'dandır dedim, Hadron 600W aldım şimdi açınca da yarım saat falan oynatıp misal kaza anında yine bu ekranı veriyor. Sıcaklık değerleri maksimum 65 oluyor, neden yapar bunu çözüm bulamadım.

İşlemci: Phenom 1100t.
Ekran kartı: RX460 OEM.
SanDisk 240GB da diskim.

Hocam aldığın yeni PSU da çöp gerisi hakkında bilgim yok iade şansınız varsa geri verin o PSU'yu.

Gta 5 işlemciye yüklenen bir oyun ve phenom işlemcilerin ısınma sorunları falan olabiliyor eğer ki 720p de kullanıyorsanız sıkıntı olabilir. Depolama biriminizi taramanızda fayda var

Hocam, mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp 20.9.1 WHQL sürücüyü yükleyip deneyin.
PSU maalesef çok kötü.

Bence sadece PSU ile ilişkilendirmek yanlış olur. GPU'ya yük bindiğinde donma yaşanıyorsa ekran kartı ile ilgili de bir sorun olabilir. Benim tavsiyem en güncel sürücünün kurulması.

1) SanDisk SSD Plus modeli.
sandisk.jpg

Bilinen sorunlar;
  • Okuma ve yazma hızı düşükülüğü.
  • Ani sistem kitlenmeleri.
Not: Bu sorunlar ağırlıkla 120 ve 240GB modellerinde görülmektedir.
Sorunun kaynağı bu olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı