RX460 ve Xeon X340 sisteme 300W PSU yeter mi?

Teknoloji şans işi. Ama 80+ sertifika olmadığı için bir kaç yıl sonra 400W değil 350-300W bile verebilir. Düşmesi demek sisteme ekleme yapamaman ve zamanla PSU’nun sistemi besleyemedidir.

Kullanırsanız olacak ihtimaller şunlar;

1- Bilgisayar çalışır. Kullanırsınız.

2- Bilgisayar çalışır, Ama ağır bir iş yapmaya başladığınızda dayanamaz ve kapanır.

3- Bilgisayar açılmaz, saniyesine açılır ve kapanır.

4- Bilgisayar çalışmaya başlar ama duman çıkar ve bilgisayar yanabilir.

5- Bilgisayar çalışmaz, tepki vermez.

6- Bilgisayar saniyesine açılır ve tüm devreler yanabilir.

7- Bilgisayar çalışır ama bir süre sonra kapanır.

Aklıma bu kadar geldi. Umarım 1. İhtimal gerçekleşir ama tavsiyem geleceğe dönük olmasıyla birlikte 600-650 Watt 80+ bir PSU almanız. İsterseniz 500W 80+ al.
Reis duman neden çıkarki? ısındığı ve yetmediği zaman direk kapanmıyormu pc? ben almayı düşünüyodum böyle diyince bi korktum.

birde diyelimki taktım,pc açıldı,ama oyuna girdim zorlanınca kapandı.böyle bi durumda güç ayarlarından işlemci max kullanımını 80 85 vesayre yapsam yine 95w mı kullanır,yoksa daha az mı kullanılır?eğer daha az kullanıyorsa doğru ayarı yaptımmı düzgün kullanamazmıyım?benimde bütçe sıkıntılı reis😀.yani psu almam biraz zor,özellikler o dediklerini🙂.

Normal olarak hemen yanmaz ama güce dayanamayacak ve bir süre sonra kablolar eriyebilir. Düşük bir ihtimal olsa bile bu olaylar yaşanabiliyor.

Gelelim bu soruna. İşlemci TDP oranını azaltırsan azalmış olur. Yani 95W değilde 80W harcayabilir dediğin gibi. Ama işlemci tam güçte çalışamayabilir ve tam performans alamazsınız. ( Beni tam bilmediğim konudan vurdunuz. Bildiğim kadarıyla böyle ama yeni konu açman yararına olur. )

Reis duman neden çıkarki? ısındığı ve yetmediği zaman direk kapanmıyormu pc? ben almayı düşünüyodum böyle diyince bi korktum.

birde diyelimki taktım,pc açıldı,ama oyuna girdim zorlanınca kapandı.böyle bi durumda güç ayarlarından işlemci max kullanımını 80 85 vesayre yapsam yine 95w mı kullanır,yoksa daha az mı kullanılır?eğer daha az kullanıyorsa doğru ayarı yaptımmı düzgün kullanamazmıyım?benimde bütçe sıkıntılı reis[emoji3].yani psu almam biraz zor,özellikler o dediklerini[emoji846].
TDP değerini nasıl düşüreceksin dostum bana da bilgi verir misin?

Normal olarak hemen yanmaz ama güce dayanamayacak ve bir süre sonra kablolar eriyebilir. Düşük bir ihtimal olsa bile bu olaylar yaşanabiliyor.

Gelelim bu soruna. İşlemci TDP oranını azaltırsan azalmış olur. Yani 95W değilde 80W harcayabilir dediğin gibi. Ama işlemci tam güçte çalışamayabilir ve tam performans alamazsınız. ( Beni tam bilmediğim konudan vurdunuz. Bildiğim kadarıyla böyle ama yeni konu açman yararına olur. )
RX 460 İçin PSU Önerisi - Technopat Sosyal bu konuyu inceleyebilirmisiniz ?

Dikkatli ol sistem kısmını yazman sorunlu. Hemen değiştir ceza yersin. Sistem imzada dersen ceza verirler sebebini sonra anlatırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı