RX470 4GB 300MHz'e düşüyor

BurakCCK

Decapat
Daha fazla  
RAM
Kingstone HyperX Furry 2x8 2133mhz
SSD veya HDD modeli
kingstone HyperX Furry 240 sata
Ekran kartı
Asus Strix rx 470 4g
Anakart
msi mpg x570 gaming pro carbon wifi
İşlemci
ryzen 5 3600
Arkadaşlar çok basit bir şekilde sorunumu anlatacağım ve uyguladığım işe yaramayan yolları anlatacağım.

Radeon ASUS STRIX RX470 4 GB ekran kartım var kendisi 5 senelik bir kart yaklaşık 1 aydır tanımlamasını bile yapamadığım bir sorunum var. Kart benchmark olsun oyun oynarken olsun normal seyrinde giderken yani 1206 MHz civarında çalışırken yaklaşık 15 20 saniyeliğine 300MHz düşüyor ve tekrar yükseliyor sorunum bu şimdi uyguladığım işe yaramayan çözümleri anlatayım.
Driver silip tekrar yükledim 4 farklı sürüm.
Windows 11 Windows 10'da denedim 4 farklı sürüm driver ile denedim.
BIOS Update yaptım hem mevcut sürümü tekrar yükledim hem de bir yeni olanını.
RAM'lerim OC di RAM'leri sıfırladım.
İşlemcim OC di işlemciyi sıfırladım.
BIOS sıfırladım.
Ekran kartını undervolt yaptım.
3 monitör kullanıyorum teke indirdim.
Ekran kartı thermal macun değiştirdim güzelce temizledim.
PSU'dan gelen PCI-e güç kablosunu diğeriyle değiştirdim.
Yani hepinizin aklına gelebilecek şeyleri saçma dahi olsa denedim ama buna bir çözüm bulamadım lütfen birileri bir şeyler biliyorsa anlatsın yoksa kafayı kıracağım yenisini almaya gücümde yok sıkıştım kaldım şimdiden mesaj yazan herkese teşekkür ederim.
Sorunumun kayıta alınmış hali.
Oyun içi;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FurMark;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemim;
Anakart - MSI X570 Gaming Pro Carbon Wi-Fi
İşlemci - Ryzen 5 3600.
RAM - Kingston HyperX 2133MHz.
Ekran kartı - ASUS STRIX RX470.
PSU - Cooler Master MWE white 650W 80+ 2xeps.
HDD - 4TB Seagate.
SSD - 120GB James Donkey SSD + 240 Kingston HyperX.

sssssssttt.png

wwwwsdd.png

Ekran görüntüsü 2022-04-07 024232.png

Son düzenleyen: Moderatör:
God of War ve R6'te denedim şu anlık bir sorun yok ama ciddi performans kaybı var.
Normal zaten performans kaybı olması. Frekansı otomatikmen düşürmesinin sebebine gelirsek ekran kartının VRM leri fazla ısındığı için otomatik olarak gpu yu downclock yapıyor. Termal pad takmanı öneririm.

Normal zaten performans kaybı olması. Frekansı otomatikman düşürmesinin sebebine gelirsek ekran kartının VRM'leri fazla ısındığı için otomatik olarak GPU'yu downclock yapıyor. Termal pad takmanı öneririm.

Thermal ped yan orjinalleri çok pahalı yan sanayisi ise kullanması bir o kadar zararlı ürünler muhtemelen almam.
Normal zaten performans kaybı olması. Frekansı otomatikman düşürmesinin sebebine gelirsek ekran kartının VRM'leri fazla ısındığı için otomatik olarak GPU'yu downclock yapıyor. Termal pad takmanı öneririm.

Peki daha iyi bir değer önerir misin böyle sabit bir frekansta çalışıyor durmadan.

Thermal ped yan orjinalleri çok pahalı yan sanayisi ise kullanması bir o kadar zararlı ürünler muhtemelen almam.

Peki daha iyi bir değer önerir misin böyle sabit bir frekansta çalışıyor durmadan.

Değerleri kendin deneyebilirsin deneme yanılma yöntemiyle. 1050 MHz 0.95 deneyebilirsin yavaş yavaş arttır 300 MHz'e düşene kadar.

Değerleri kendin deneyebilirsin deneme yanılma yöntemiyle. 1050 MHz 0.95 deneyebilirsin yavaş yavaş arttır 300 MHz'e düşene kadar.

Degerleri degistirmeden 900 MHz de reset attim PC'ye şu an anakart logosunda yuklemede kaldi acilmiyor sifirlamamim bir yolu var mı ekran kartini PC kapali iken.

Geri
Yukarı