RX480 CF GTX1080 İle Yarışıyor !

TechPowerUp isimli sitenin yaptığı benchmarklara göre kimi zaman CF RX480 geçiyor, kimi zaman ise GTX1080 önde oluyor. Eğer benchmark testleri gerçek ise yeni ekran kartları satışında AMD rekor kıracak gibi gözüküyor.
Site : AMD Radeon RX 480 CrossFire Review
Not : Bazı testlerde onunla rekabet edemediği gözüküyor ancak sonuçlar gayet olumlu bence.

Yani CF veya SLI için koşulları göz önünde bulundurmak lazım. Eğer sen arada bir gireceksen tabi ki CF yap ama 7-24 açık olan bilgisayarını watt-performans olarak dizmen gerek. Burada yapılan tartışma veya konuyu açıklığa getirme çabasında nVidia ile AMD karşılaştırması yok. Burada CF veya SLI mı yoksa tek ekran kartı mı karşılaştırması var. Eğer 1080 seni tatmin etmiyorsa baktın AMD daha ucuza 1080'i geçiyorsa, demek ki ilerideki RX 490 veya 490x daha ucuz fiyata daha performanslı olacak. Bunu AMD'nin yaptığı sunumdaki fotoğraflarda da dedim. Burada RX 490 ve 490x'i anlatıyor. AMD yine daha ucuza daha performanslı kart çıkaracak geç de olsa çıkaracak.

Daha önce AMD'nin hem işlemci, hem de ekran kartını kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki;
AMD aldıysanız driver falan beklemeyin. Artık neredeyse her oyun NVIDIA ile işbirliği halinde.

Hocam müsaadenle sorayım sene kaçtı ? :D Geniş bir kitle hala geçmişteki gibi Amd tarafında driver sorunları olduğunu düşünüyor. Muhtemelen fazla teknoloji takip etmiyorlar ve de Crimsondan haberleri yok..

İşin özü... Kart bu kadar yaygara kopardığına göre adamlar bu sefer yapmış diyebiliriz. Bu sefer piyasada rekabet göreceğiz demektir bu.Bu da cüzdanlarımıza yansıyacaktır. Fazla kasmayın fan boylar, rekabet herkese yarar.Size de.

Daha önce AMD'nin hem işlemci, hem de ekran kartını kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki;
AMD aldıysanız driver falan beklemeyin. Artık neredeyse her oyun NVIDIA ile işbirliği halinde.
Bunu neye dayanarak söylediniz? Kaldı ki hala eski kafa ile yorum atan insanların AMD'yi kötülemesi ne kadar ironik.

Bunu neye dayanarak söylediniz? Kaldı ki hala eski kafa ile yorum atan insanların AMD'yi kötülemesi ne kadar ironik.
Hocam müsaadenle sorayım sene kaçtı ? :D Geniş bir kitle hala geçmişteki gibi Amd tarafında driver sorunları olduğunu düşünüyor. Muhtemelen fazla teknoloji takip etmiyorlar ve de Crimsondan haberleri yok..

İşin özü... Kart bu kadar yaygara kopardığına göre adamlar bu sefer yapmış diyebiliriz. Bu sefer piyasada rekabet göreceğiz demektir bu.Bu da cüzdanlarımıza yansıyacaktır. Fazla kasmayın fan boylar, rekabet herkese yarar.Size de.
Arkadaşın kullandığı en son AMD ekran kartı ATİ'nin dir kesin oda ATİ X1650 felan olsa gerek :D

Hepsi kulaktan dolma bilgilerle yorum yapıyor çoğu kullanmamıştır bile forumlarda görüyorlar AMD ısınıyor araştırmadan etmeden heryere AMD ısınıyor yazıyorlar sonra.

Hepsi kulaktan dolma bilgilerle yorum yapıyor çoğu kullanmamıştır bile forumlarda görüyorlar AMD ısınıyor araştırmadan etmeden heryere AMD ısınıyor yazıyorlar sonra.
Hocam bide bu aralar AMD işlemci boşta 45 derece diye herkes konu açıyor. Oda sıcaklığının zaten 35 derece olduğundan haberleri yok.

Benim arkadaş da nVidia'cı ve AMD sürücülerinde sorun var diyor. Ben ATI HD 3450 kullandım 10 sene boyunca dayandı yani. Kimse de AMD ekran kartları çabuk bozuluyor falan demesin yani.
@Pusgurt
APU kullanıyorum şu an dışarı çıkamam işlemcisi 33 derece grafik yongası 40 derece. Fan sesini duyamıyorum 900 devirde dönüyor işlemci soğutucu fanı. Diğerleri de aynı şekil. 100 lira soğutucuya vermiyorlar sonra işlemci çok ısınıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı