RX480 Sistemde Oyunlarda Akıcılık Sorunu

nuso27

Hectopat
Daha fazla  
Daha 2 gün önce Asus Strix RX480 8GB ekran kartını aldım. Sorun resimdeki gibi galiba.
  • M5A99 Anakart
  • 8GB 1333MHz Bellek
  • FX 8350 İşlemci
GTA 5 oynarken yüksek ayarlarda FPS iyi ama oyun bir türlü akıcı olmuyor. CS:GO da aynı şekilde, en büyük şoku Bf1'de yaşadım. Ayarlar en düşük seviyede yine akıcı değil, sona aldığımda da aynı. FPS'te değişme olmuyor, CS:GO da takılma oluyor, son ayarlarda 80-90FPS alıyorum, millet 150'den aşağı almıyor. Ben buna rağmen bir türlü akıcı oynayamıyorum.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum tam birşey diyemiyorum. Evet bir düzensizlik var. Fakat ben hala biraz darboğaz olduğunu görüyorum.

Darboğaz derken, işlemci çekirdeklerinin verimli olmaması yüzünden ekran kartını tam besleyememesi.

Bu arada R9 380 RX 480 ayarında bir kart değil. Hatta GTX 960 ayarında bir kart. Yani iki kartı aynı cepheye koymak yanlış olur.

Bundan önce 7850 kullanıyodum bi sorun yoktu yani işlemci bunu beslemiyor heralde??

Birde 8.1 pro ve w10 da oyun performansı etkilermi w10 mu kalsın 8.1 mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı